Tepličtí v lize osm kol nevyhráli, u dna tabulky začínají být přikovaní. Naposledy prohráli 0:3 v Mladé Boleslavi s Hradcem Králové, když výkon, který předvedli, těžko snesl ligové parametry. „Takových sedmdesát minut jsme podali slabý výkon. Hradci jsme se nevyrovnali přístupem, nasazením. Trošku se to zlepšilo po střídání. Musíme víc bojovat,“ byl Jarošík po nedělním fiasku zkroušený.

Ani pod jeho vedením „skláři“ bodově nezabrali, sen o bodovém importu se jim začal hroutit už ve 3. minutě, kdy inkasovali poprvé. „V kabině jsme si říkali, že budeme od začátku koncentrovaní, ale hned jsme dostali gól,“ štvala záložníka Teplic Pavla Moulise.

Svarog Teplice - Rapid Ústí, 1. FUTSAL liga 2021/2022.
FOTO: Svarog ovládl derby, Lípě poločas nestačil

Sparta v neděli vyhrála 1:0 nad Mladou Boleslaví, na jejím výkonu byla znát únava z Evropské ligy. „Ona hrála ve čtvrtek s Lyonem, pak v neděli ligu, teď má ve středu nás, pak zase v neděli Baník, v týdnu hraje znovu Evropu. Její program je nabitý, takže my se nemůžeme vymlouvat na to, že hrajeme v neděli, ve středu a pak hned v sobotu. V zahraničí je tohle běžné,“ zdůrazňuje Aleksejevič.

Co se sestavy týče, den před zápasem ještě v Teplicích jasno nebylo. „Máme nějaké hráče po zranění, někteří se ještě zotavují. Na posledním tréninku musíme vyřešit několik otazníků v sestavě. Každopádně fanoušci od nás budou čekat maximální výkon. I když je liga na prvním místě, do poháru půjdeme naplno,“ ujišťuje Aleksejevič, který v Teplicích zastává roli trenéra brankářů.