Fotbalový stadion 1. FC Dubí v městské části zvané Pozorka je domovem Františka Klimka, majitele klubu a zároveň také správce překrásného areálu. „Není to můj druhý domov, ale můj hlavní domov“ usmívá muž produktivního věku a pyšně pohlédne směrem k zelenému pažitu, který je vyhlášený široko daleko.

Stejně populární je i bufet přímo u hřiště vedle hlavní tribuny.

Klimek je fotbalový nadšenec. V mládí hrával za teplickou mládež, poté se vrátil do Dubí, fotbalovým klubem žije, na stadionu často přespává. „Moje přítelkyně už se s tím smířila, už se mnou pere dresy, pomáhá mi i v bufetu, kde prodává i můj brácha Peťa,“ pochvaluje si rodinnou symbiózu.

close Fotbalový bufet info Zdroj: Deník zoom_in

Areál v Pozorce patří městu, Klimek ho s nadšením spravuje. Dvě travnatá hřiště s povrchem jako mech využívá i FK Teplice, juniorka „sklářů“ v Dubí hraje své domácí zápasy. „Než jsem zjistil, že je vlastně stadion města, investoval jsem do hřišť svoje peníze. Ale já fotbal miluju,“ vyznává se pan František.

V bufetu, který je při zápasech juniorky i 1. FC Dubí, klubu, který hraje I. B třídu, hojně obležený mlsnými fanoušky, najdete jeho bratra Petra, se kterým nezapře podobu a který pomáhá se správcováním.

A co bufet nabízí? „Máme tam bílou a červenou klobásu, párky. Léta uzeniny beru od Háši. Točíme desítku Březňáka, limču. Lidi si nejčastěji dávají klobásu a pivo, když nejsou autem, jinak tu limču. I od bufetu se můžou dívat na fotbal, když prší, tak se schovají na tribunu, kterou jsme nechali před několika lety postavit, protože tu žádná nebyla.“

Klimek v Dubí vlastní restauraci, není tak pro něj žádný problémem zajistit pro hráče a rozhodčí kvalitní občerstvení do klubovny.
„Kluci mají po zápase i guláš. Rozhodčím dávám také, ale jen když pískají dobře, jinak nic nedostanou,“ tvrdí šéf dubského fotbalového klubu nekompromisně.

Fotbalový bufet v Ústeckém kraji

Souš
Sobota 22. září, 16.30, divize B: Baník Souš – FC Chomutov
Pití: pivo, limo, káva, čaj, široký sortiment i dalších nápojů
Jídlo: klobásy, párky, brambůrky, tyčinky a jiné pochutiny nejen k pivu; venkovní zahrádka, posezení i uvnitř, parkoviště
Fotbalová pivnice (je přímo v areálu stadionu FK Baník Souš)

Krupka
Sobota 22. září, 16.30, krajský přebor: Krupka – Dobroměřice
Jídlo: klobása jarmareční, klobása bílá, sekaná v housce, párky na tácku, párek v rohlíku, zapečené tousty, čínská polívka, nanuky, utopenci, palačinka, horký jablečný závin se šlehačkou. Kečup, hořčice, křen, tatarská omáčka, pečivo a obaly v ceně
Pití: točený Gambrinus, Plzeň v láhvi, Frisco, Nealko pivo, točená limonáda, točená kofola, káva, čaj, grog

Horní Jiřetín
Sobota 22. září, 16.30, krajský přebor: Horní Jiřetín - Vilémov
Jídlo: klobásy, párky, brambůrky, oplatky
Pití: točené pivo, limo, káva, čaj

Děčín
Neděle 23. září, 16.30, I. A třída, skupina A: Junior Děčín – FK Křešice (stadion FK ŘEZUZ město)
Jídlo: grilované klobásy, párky, sekaná
Pití: točené pivo Březňák, nealko pivo, točené limonády, kofola, káva
Na hřišti je během zápasu otevřená restaurace, možnost posezení na venkovní terase. Restaurace otevřena jen při pořádaných akcích a zápasech FK Junior Děčín. Týká se i mládežnických zápasů.

Dubí
Sobota 22. září, 13.00, I. B třída, skupina A: 1. FC Dubí – Svádov-Olšinky
Jídlo: Červená a bílá klobása, párek v rohlíku, párek, křupky, brambůrky, tatranky
Pití: točený Březňák 10°, točená malinovka, limonády, cola v petce, plechovce a další nealko