A nevedli si vůbec zle, porážka 2:4, ačkoliv soupeř dal příležitost širšímu kádru, je přijatelná. Trenéra Army Aleše Křečka uchvátila především obrovská rychlost německé hry.

„Hlavní rozdíl byl v řešení zakončení a také v obrovské rychlosti domácí hry. Soupeř hrál hodně z prvního doteku, práce s míčem byla opravdu vytříbená,“ všiml si.

„To je ale dáno už samotným výběrem hráčů, prací s mládeží, to už teď těžko okoukáme," dodal v žertu.
Ústí doplatilo především na úvodní půlhodinu zápasu. Než se stihlo s rychlostí soupeře srovnat, prohrávalo 0:3. Po změně stran snížil z penalty Krátký, na branku Kuba reagoval v závěru Procházka.

„S naší hrou jsem spokojen, výsledek odpovídá průběhu. Několik hráčů, kteří v Bundeslize nastupují, se na hřiště dostalo a naši hráči tak měli možnost vidět, kolik práce ještě před sebou mohou mít. Kvalita na domácí straně byla obrovská,“ dodal kouč, který možná okoukal i pár prvků.

„Bavil jsem se s Ondrou Petrákem, který v Norimberku působí, a jehož jsem vedl v mládežnické reprezentaci, ale to bylo spíš o jiných věcech z fotbalu, než o tréninkových metodách," pousmál se lodivod ústeckého celku.

„Norimberk hrál ale v zajímavém rozestavení, takovém 4-1-3-2 bez krajních záložníků, ukázal nám, že to jde i jinak. Něco podobného jsme zkoušeli i my v Pardubicích, teď jsme to viděli v praxi proti nám.“

Kdo ví, třeba na jaře překvapí Arma novými herními prvky a nastartuje další úchvatnou výsledkovou sérii. Ještě předtím ji ale čeká závěrečný duel letošního roku, v pátek doma proti Chrudimi.