Oběma celkům se v lize daří, ani jednou neprohrály. Pražané mají dokonce plný počet bodů. Na Stínadlech se tak očekává atraktivní bitva před slušně zaplněným stadionem. „Čekáme kolem 12 tisíc fanoušků, možná více. Zájem je obrovský, nám se daří a Spartě v lize také. Ale ta by tahákem byla, i kdyby se v tabulce trápila na poslední příčce,“ potvrzuje tiskový mluvčí FK Teplice Martin Kovařík.


Na fotbalový stadion v neděli zamíří teplický fanda a patriot Jiří Dušek. „Jako známý provokatér tipuji výsledek 4:2 pro nás. Ale skutečně si myslím, že rozleptaná Sparta je k poražení o jeden gól. Porážku Sparty by podle mě mohlo sledovat okolo deseti tisíc lidí,“ tipuje teplický fanoušek.

Fotbalová utkání mezi Teplicemi a Spartou měla vždy svůj náboj. Zvučná jména obou celků se v minulosti dostala také na filmová plátna, třeba do teplákových příběhů rodiny Homolkových.

„V neděli pojedeme zase do Teplic za Spartou!“ mohl by říkat starý Homolka svému synovi Ludvovi ve fiktivním pokračování ságy rodiny Homolků.

Možná, že by stará Homolková s Heduš tentokrát ani neprotestovaly a místo na Konopiště nebo na Karlštejn by také chtěly vyrazit na sever Čech, vždyť na Stínadlech už druhým rokem můžou návštěvníci při prvoligových fotbalových zápasech vyhrát do osobního vlastnictví moderní automobil.

Tedy pokud podle pravidel v tuzemsku ojedinělé soutěže dorazí 8 tisíc diváků a více. Soutěž o auto FK Teplice rozjel už na začátku minulé sezony, během ní pak přišla požadovaná návštěva právě na jarní duel se Spartou.

A světe div se, v žlutomodrém Fordu Ka+ tehdy odjel fanoušek Sparty, což bylo nejednomu příznivci „sklářů“ proti srsti. „Nechápu, proč se nelosovalo třeba z permanentek, aby se zamezilo tomu, aby auto vyhrál sparťan,“ zlobil se nejeden Tepličan.

„Ta soutěž je o tom, že má za úkol přilákat na stadion co nejvíce fanoušků, proto losujeme opravdu každou vstupenku, samozřejmě včetně permanentek. I tentokrát tomu tak bude. Šanci vyhrát má opravdu každý, kdo na stadion s platným lístkem dorazí,“ říká obchodní ředitel Teplic Přemysl Hruška.

„Homolkovi“, jak se sparťanským fandům v Teplicích říká, jsou tedy opět v pozoru, ze Stínadel si kromě bodů chtějí odvézt i auto. Jestli se jim to podaří, se dozvíme okolo 20. hodiny. Utkání začíná od 18 hodin, klub fanoušky žádá, aby do hlediště dorazili s dostatečným předstihem.

„Čekáme opravdu velkou návštěvu, byla by škoda, aby fandové kvůli frontám na lístky zmeškali úvod,“ upozorňuje Kovařík.


V souvislosti s nedělním fotbalem se dá očekat hustější provoz v teplických ulicích, především v okolí stadionu. Ten, kdo se na fotbal chystá dorazit autem, měl by zaparkovat kousek dál od stadionu a dojít pěšky. V okolí AGC Arény Na Stínadlech se totiž souběžně buduje několik staveb (Kaufland, zimní stadion), parkovací kapacita je tak omezena.