Střetnutí sledoval i manažer Liberce

Domácí celek navnadil fanoušky výhrou na hřišti Dosty Bystr a do hlediště opavského stadionu usedl i manažer Slovanu Liberec a bývalý vynikající gólman Ladislav Maier. Ten na úvodní branku zápasu nemusel dlouho čekat. Již v první minutě našel Kolínek Kozáka, a ten překonal R. Nováka v ústecké svatyni. Hosté se osmělili po čtvrthodince hry, ale s hlavičkou Procházky po centru Palši si opavský brankář O. Novák poradil.

Udeřilo však na druhé straně a opět v tom měl prsty obránce Kolínek. Tentokrát jeho centr zužitkoval Kiša a přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0. A s hosty mohlo být ještě hůře. Po uplynutí půlhodinky hry dostala Opava výhodu pokutového kopu, R. Novák však úmysl Partyše vystihl a míč mířící k levé tyči vyrazil. Těsně před přestávkou měl možnost snížit Sedlák, po přihrávce Sigmunda však mířil mimo tyče.

Opavská branka byla zakletá

Po přestávce nejprve přišli hosté o Hanzlíka, který se zranil a na hřišti ho nahradil Vondrášek. Ústeckým fotbalistům sice nelze upřít snahu, ovšem radost ze vstřelené branky jim na Moravě nebyla souzena. Velkou příležitost dostat své barvy zpět do hry měl v 76. minutě Džuban, netykal si však s přesnou muškou a stejně se deset minut před koncem vedlo i Procházkovi. A když si O. Novák následně poradil i s pokusem Fouska, na stavu 2:0 se již nic nezměnilo a body zůstaly v Opavě.

Hosty položily hrubé chyby

"Inkasovali jsme ihned po výkopu, kdy po chybě obrany Kozák přehodil brankáře,“ vrací se k duelu ústecký manažer Stanislav Pelc a pokračuje: „V Opavě je fotbalový stadion a velice slušná návštěva dokázala domácí celek vyhecovat, ale i druhou branku jsme inkasovali po hrubé chybě. I my jsme měli šance, ale Opava vyhrála zaslouženě.“

Opava – Ústí 2:0 (2:0). Branky: 1. Kozák, 26. Kiša. Rozhodčí Szarowski, ŽK Sedlák, Fousek, Palša, Džuban (vš. Ú.), 3089 diváků.

Ústí: R. Novák – Palša, Džuban, T. Novák, Hanzlík (49. Vondrášek) – Sigmund, Zoubele, Martykán, Sedlák – Procházka, Fousek.