Domácí porážka 0:1 s Jihlavou, prohra 1:2 v Hradci Králové, remíza 1:1 se Sokolovem a prohra 0:2 v Opavě. To je dosavadní jarní bilance fotbalistů Ústí nad Labem. V dalším kole je čeká Bystrc, mužstvo proti kterému získal severočeský celek na podzim první výhru. Bude úspěšný i tentokrát?

Pelc: Potřebujeme nutně bodovat

Vzhledem ke katastrofální situaci s hráčským kádrem a nebezpečí, že se vykartují další hráči, se snažíme o posílení,“ říká ústecký manažer Stanislav Pelc a pokračuje: „Po vypršení trestu za žluté se do týmu vrací Dvořák a Karlík, ale v ohrožení jsou Tomáš Novák, Sedlák, Hanzlík a Palša, který si přinesl dvě žluté z Kladna. K utkání s Bystrcí cestujeme v den zápasu, je to do Brna, to se dá stihnout a všichni víme, že se bude hrát o šest bodů.

Domácí jsou poslední, je tady špatný trávník i nepříjemné prostředí a hráči Opavy, kteří tady hráli před námi, si stěžovali na tvrdou hru soupeře. Musíme se s tím ale vyrovnat a přivézt minimálně bod,“ plánuje ústecký manažer a ví co říká.

Ústí má velice těžký los

„Máme navíc velice těžký los, protože po duelu s Bystrcí hostíme Viktorku Žižkov, která bojuje o postup a o to samé usiluje i HFK Olomouc, na jehož hřiště vyrazíme po utkání se Žižkovem,“ vypočítává následující těžké soupeře Pelc.

Velikonoční body by měly cenu zlata.