Jak se zrodil váš přestup?

V podstatě ze dne na den. Vedení Neštěmic se domluvilo se Střekovem na hostování do konce jarní sezony. Jinak byla ještě varianta, že bych v Neštěmicích zůstal pro nějaké zápasy, ale tréninky stanovil kouč Peterka od 16. hodin a kvůli pracovní vytíženosti jsem je nestíhal.

Jaká byla vaše premiéra v barvách Střekova proti Souši?

Původně jsem myslel, že na hřiště půjdu tak maximálně na 30 minut. No a byl z toho celý zápas. Mám toho po fyzické stránce docela dost (smích).

Bod za remízu 3:3 je přijatelný?

Souš se mi nezdála bůhvíjak silná. Dostali jsme laciné branky, dotahovali jsme a v závěru byly i šance na vítězství. Škoda.

Je nějaký markantní rozdíl mezi hrou Českého lva a Osady?

Absolvoval jsem s střekovskými fotbalisty zatím jen jeden trénink. Mančaft není tak zorganizovaný. Souhra asi působí chaoticky, ale bezesporu i tady jsou kvalitní hráči. Když se k tomu přidá potřebné štěstíčko, tak věřím, že jsme schopni porazit i tým z horní poloviny tabulky.

Jak bude fungovat spolupráce ve středu zálohy s Petrem Čítkem?

Znám ho z mládežnických kategorií Army. Pak jsme se ještě chvíli potkali v Chlumci. On fotbalista je, o tom není pochyb a myslím si, že nebude problém si na placu vyjít vstříc.

Můžete nastínit vaši fotbalovou historii?

Byl jsem hráčem Armaturky, pak jsem hodně cestoval a vždy jsem se tak po půl roce vrátil zpět do Ústí. Působil jsem v klubech, které chtěly někam postoupit jako například Tisá, Chlumec. Potom jsem šel do Trmic, z kterých vlastně pocházím, a kde v tu dobu byl slušný mančaft a hrál se tam dobrý fotbal. Ovšem ti kvalitnější hráči se rozutekli a šlo to dolů. Nakonec si mě vytáhly Neštěmice s koučem Mariánem Řízkem. Měl jsem z toho velkou radost, protože se tam preferovala fotbalovost. Ovšem kvůli zranění klíčových hráčů nepřišly výsledky.

Vy sám jste taky dlouho laboroval se zraněním.

Během posledních dvou let jsem měl dvakrát zlomenou zánártní kůstku. To člověka velmi limituje. Nemůže naplno trénovat, musí se šetřit. Teď jsem zdráv a zase není tak moc času. Na prvním místě je zaměstnání a pak fotbal.

Zpět ke Střekovu. Máte víru v udržení soutěže i pro příští ročník?

Musíme dělat body. Na domácí půdě být co nejvíce úspěšní a pokud možno překvapit někde venku. Věřím, že se udržíme.