Během úvodního náporu přišli domácí, posíleni o hráče áčka Süssera a Da Silvu, o zraněného Zápotočného, ale to jim nezabránilo položilt základ výhře už v prvním dějství.

Trup trestal chyby

Po hrubých chybách Ústeckých se dvakrát ve 13. a 40. minutě prosadil Trup. Dědič sice snížil na konci první půle na 2:1 z trestného kopu a Ústí začalo hrozit z rychlých brejků. Jenže zároveň muselo otevřít hru a místo vyrovnání pět minut před koncem inkasovalo třetí branku z kopačky Lesniaka.

Dolinský uznal kvalitu soupeře

„Až na dvacet minut ve druhé půli byly Blšany lepším týmem a zaslouženě zvítězily,“ uznal šéftrenér ústecké mládeže Martin Dolinský.
Blšany zvýšily náskok před Ústím na 5 bodů a postup se jim vzdálil.

„Samozřejmě to nevzdáváme, ale Blšany mají zkušený tým schopný si náskok uhlídat,“ dodal Dolinský.

FK Blšany – FK Ústí nad Labem 3:1 (2:1). Branky: 13. a 40. Trup, 85. Lesniak – 44. Dědič. Rozhodčí: Hajšman – A. Meder, Hamáček. ŽK: 1:3. Diváků: 150.

Blšany: Brejcha – Vávra, Vlk, Řehák, Hudec – Süsser, Kyncl, Hofmann – Da Silva (86. Mašek), Trup, Zápotocký (10. Lesniak, 90. Kuhn).

FK Ústí nad Labem: Špicar – Žid (80. Vlk), Zvonek, Kříž, Dědič – Doboš, Pavelka, Rych (65. Růžička), Martínek, Vošahlík (65. Pavelka) – Šimek, Mikoláš (46. Štorc). ?(obi)