Mohlo to být lepší

Ke stoprocentní bilanci Chlumci chybělo málo. Proti České Kamenici dlouho drželi vedení 1:0, až v poslední minutě nastavení o výhru přišli. „Měli jsme hlavně využít stoprocentní šance k pojištění vedení a nebylo co řešit. Já zahodil penaltu, dvakrát jsme z malého vápna netrefili prázdnou branku. Za to jsme byli potrestáni,“ litoval hrající chlumecký kouč Michal Novák.

V dohrávce s Velkým Březnem jeho týmu mimořádně vyšlo první dějství, vstřelil dva góly. „Odehráli jsme možná nejlepší pětačtyřicetimutovku za dobu, co jsem tady,“ pochvaloval si Novák. Druhé dějství už bylo pro domácí horší. Jiskra ještě na konci první půle korigovala brankou Šittlera, a přestože hrála od 30. minuty bez vyloučeného Stýbla, sahala v závěru po bodu.

„Ležela na nás deka, protože jsme museli bodovat. Tohle vítězství by nás mohlo povzbudit,“ věří Novák. Čtyřbodový zisk pomohl Chlumci z chvostu tabulky, ale Novák chce výš. „Pořád jsme blízko příčkám, kde se hraje o sestup. Máme určitě na víc.“

Matějka se trefil

Poprvé od svého příchodu z Brandova se střelecky prosadil Tomáš Matějka. A hned dvakrát. „Dlouho jsme hledali útočníka a právě od Matějky jsme si hodně slibovali. Konečně se mu povedlo utkání, snad se začne prosazovat pravidelně,“ přeje si Michal Novák. Příštím soupeřem Chlumce bude Bezděkov. „Určitě tam nejedeme prohrát. Pokud se chceme posouvat v tabulce, musíme bodovat i venku,“ ví hrající trenér.

Jiskra zaspala

Velkobřezenští litovali, že v derby neurvali ani bod. „Zaspali jsme začátek, nechali si dát dva góly, ale jinak jsme byli tak 70 minut výrazně lepším týmem. Kdybychom proměnili šance, měli jsme vyhrát tak 4:2,“ byl přesvědčen velkobřezenský trenér Vincenc Jirkovský.

Jiskra na úvod jara hrála už tři derby. Porazila Přestanov (1:0), remizovala s Trmicemi (1:1) a podlehla Chlumci (1:2). „Určitě s toutou bilancí spokojeni nejsme. Do Trmic jsme jeli vyhrát a do Chlumce neprohrát. V obou případech to bylo hodně reálné.“

V sobotu nastoupí Velké Březno v Milešově. „Snad se po porážce a remíze konečně dočkáme venku i výhry,“ věří Vincenc Jirkovský.