Domácím bude chybět Novák

„Čeká nás zřejmě nejsilnější soupeř. Viktorka jde tvrdě za postupem a má na to potřebné finance i hráčský kádr. Její sílu respektujeme, ale nejdeme do zápasu s poraženeckou náladou, pokusíme se soupeře překvapit. Chce to hlavně hrát agresivně,“ plánuje domácí kouč Václav Rys.

Ten se bude muset obejít bez kapitána Tomáše Nováka, kterému vystavila stop čtvrtá žlutá karta v předchozím kole. „Novák byl základním kamenem sestavy, bude to citelná absence, ale musíme ho nahradit. Jeho místo by mohl zaujmout Palša nebo Dvořák, variant příliš není,“ zamýšlí se Rys nad sestavou.

Z nových tváří přišel v průběhu utkání na hřišti Bystrce na trávník Stárek, Petřík do boje nezasáhl. „Oba budou připraveni, vrací se Zoubele a Mašanský, otazník však visí nad Hruškou,“ dodává Rys.

Skalba musí krotit přehnanou euforii

Žižkov v souboji celků aspirujících na postup porazil na domácím hřišti Jihlavu a trenér Vladimír Skalba přiznává problémy: „Nyní nás čekají tři zápasy s celky, které nutně potřebují body. Po Ústí jedeme na hřiště Hlučína a hostíme Bystrc. Hlavním úkolem tudíž je krotit přehnanou euforii. Hráči musí po výhře nad Jihlavou zůstat na zemi,“ varuje Skalba a dodává:

„Se sestavou to nebude jednoduché, Blaha stále ještě netrénuje a otazník visí i nad Straceným.“