Láme se chleba

„Je to zápas, v němž se bude lámat chleba. Něco jako finále play off,“ připodobnil kouč Českého lva Martin Peterka. Mužstvo je na zápas nažhavené. „Všichni se těší a chtějí uspět. Snad přijde hodně fanoušků, i když se duel kryje s druholigovým zápasem Ústí s Hlučínem,“ přeje si Peterka. Výkop je v neděli v 17. 00.

Modrá na Osadu

O důležité body se bude rvát i Střekov, který dnes v 17 hodin nastoupí na domácím hřišti proti Modré. Soupeř ale pošilhává po čelu tabulky.

Kompletní čtveřice ústeckých zástupců v 1. A třídě cestuje za soupeři. O naději na záchranu budou bojovat Trmice v Rumburku, který také nemá bodů na rozdávání, „Jen výhra může ještě oživit naše naděje,“ uvědomuje si vedoucí trmického týmu Petr Polák. Zápas se hrál v sobotu v 17 hodin.

Chlumec pojede do Jílového, Přestanov do Šluknova. „Vzhledem k velké marodce můžeme na hřišti Šluknova jen překvapit,“ říká přestanovský kouč Pavel Bednář. Soupeře z čela tabulky bude mít velkobřezenská Jiskra, která se představí na hřišti Bezděkova.

„Domácí budou favoritem, ale my se pokusíme překvapit,“ slibuje velkobřezenský kouč Vincenc Jirkovský. Všechna utkání mají výkop v 17 hodin.

Derby v Mojžíři

Hit 1. B třídy se na Ústecku odehraje v Mojžíři, kam dorazí Chabařovice. Domácím půjde o upevnění třetí příčky, hostům zase o záchranu. „Chceme vyhrát a přiblížit se blíž druhému Heřmanovu,“ plánuje mojžířský sekretář Josef Kolankiewicz.

„Nesmíme prohrát,“ uvědomuje si chabařovický šéf Miroslav Falát. Derby začne v 17 hodin. Vaňov hraje v Horním Podluží (sobota 17. 00), Libouchec se šluknovskou rezervou v Lipové (neděle 17. 00) a Březiny hostily Chuderov v sobotu v 15 hodin.