Opatrný začátek

Svižný a kvalitní, ale opatrný byl první poločas očekávané bitvy o postup. „O přestávce jsme museli něco změnit. Začít hrát odvážněji, na větší riziko. A vyplatilo se,“ ohlížel se neštěmický trenér Martin Peterka.

Trumf Samko

Šťastnou ruku měl při střídání. V poločase stáhl ze hry Kříže a Samko hru Českého lva pořádně rozhýbal. Nejprve asistoval u vedoucího gólu Mikoty, lví podíl měl i na penaltě, z níž Barát pečetil vítězství Neštěmic.

„Teď už se boj o postup zúžil jen na nás a Brozany. Věřím, že nám ostatní týmy pomohou a lídr někde body ztratí,“ doufá Peterka. Neštěmice jsou s bilancí 7 – 1 – 0 mužstvem jara, ze šesté pozice se vyšvihly na druhou. „Teď už to můžeme otevřeně říct, hrajeme o postup. A budeme se prát do posledního kola,“ slíbil kouč.

Řízek pomohl

Pikantní bylo utkání pro Mariána Řízka, který ve Vilémově působil. „Před zápasem mě mrzelo, že někteří lidé spekulovali, že bych snad mohl zápas z nějakého důvodu vypustit. O to víc mě těší, že jsme vyhráli a snad jsem k tomu i maličko přispěl svým výkonem,“ řekl Marián Řízek.
Stejně jako Martin Peterka i Řízek doufal, že Štětí sebere alespoň bod Brozanům. Ty však vyhrály 1:0. „Ale nemohou mít pořád štěstí, snad také někde klopýtnou. Škoda, že s nimi ještě alespoň dvakrát nehrajeme,“ ušklíbl se Řízek.
Jsou v euforii
Přestože se Český lev stále dívá Brozanům na záda, už zdaleka není v tak beznadějné situaci jako po podzimu. „Jsme v obrovské euforii, věříme si, tým šlape. Nepřipouštíme si, že bychom v příštím kole neporazili Modrou.“
Zatímco Neštěmice si na další zápas týden počkají, Brozany teď hostí Domoušice.
„To jsou zrovna ty nejhorší zápasy, každý od nich očekává výhru, ale třeba to zrovna skončí 1:1,“ přeje si Marián Řízek.