A již dnes od 16.30 hodin čeká na svěřence Václava Ryse další zápas s visačkou nejvyšší důležitesti, když se představí na hřišti Vítkovic.

Doma se jim daří

Moravský soupeř má o pouhý bod více než předposlední Hlučín a čtyři body ztrácí na severočeský celek. „Čeká nás další zápas o šest bodů a rádi bychom potvrdili výhru s Hlučínem. Výkon sice nebyl takový, jako v předchozích zápasech, ovšem vítězství je nesmírně cenné. Vítkovice jsou nebezpečné hlavně v domácím prostředí,“ říká ústecký kouč Václav Rys a ví o čem mluví.

Celek Vítkovic totiž zatím získal třiadvacet bodů a plných dvacet jich vyválčil na domácím hřišti.

Dva otazníky

Ústečtí fotbalisté si včera ještě doma zatrénovali a dnes ráno vyrazili směr Morava. Pokud jde o sestavu, otazníky se vznášejí nad startem Sedláka a Zoubeleho. „Oba shodně trápí natažený sval, uvidíme, jak bude vše vypadat,“ tvrdí Rys.

Vyloučený gólman

„Případná výhra by nám hodně pomohla, máme totiž dost těžký los, když hostíme nevyzpytatelné Jakubčovice, v Teplicích se utkáme s o postup bojující Bohemkou a v derby přivítáme rovněž o záchranu usilující Blšany. A navíc v posledním kole jedeme na hřiště olomoucké rezervy. Vítkovice v posledním kole podlehly 0:3 právě v Olomouci.

Za stavu 0:1 fauloval brankář Kello, byl vyloučen, z následné penalty zvýšila Olomouc na 2:0 a bylo po zápase. A právě tento duel jsme viděli na videu. Ale mnoho nám toho nenapověděl,“ dodal ústecký trenér.