Fousek srovnal

Domácím vyšel nástup a již ve druhé minutě se dostali do vedení. Brankou do šatny však v závěru první půle srovnal Fousek. „Prvních dvacet minut byli lepším týmem domácí, ale pak jsme převzali iniciativu a podařilo se nám Fouskem, kterého uvolnil Vondrášek, vyrovnat,“ vrací se k utkání ústecký kouč Václav Rys.

Regulérní gól

Po přestávce se hrálo v režii hostů. Domácí pouze nakopávali míče a spoléhali na standardky, ale oba aktéři našeho prvního gólu si vyměnili role, Fousek vysunul Vondráška, který šel sám na gólmana a šanci proměnil.

„Před zápasem bychom remízu brali, ale nyní nás ztráta mrzí. Zvláště když před tím, než Vítkovice vyrovnaly, tak jsme dali regulérní branku. Šlo o nacvičený signál, Karlík přehlavičkoval gólmana, ale pomezní rozhodčí nepochopitelně zvedl praporek,“ zlobil se Rys.

I po vyrovnání ještě mohlo Ústí získat tři body, ale Stárkovu dělovku těsně před koncem gólman s vypětím všech sil vyškrábl na rohový kop.

„Utkání mělo svou kvalitu, nechybělo nasazení a nakonec můžeme být alespoň spokojeni s dalšími výsledky ohrožených týmů. HFK Olomouc porazil Bystrc a Hlučín i Třinec prohrály na domácím hřišti. Tím by k záchraně měl stačit zisk čtyř bodů,“ tvrdí ústecký kormidelník.

Hraje se v pátek

V dalším kole hostí ústecký Jakubčovice a zápas byl přeložen z neděle na pátek 11. května od 17 hodin.

„O víkendu vrcholí hokejový šampionát v Moskvě, a tak budeme hrát již v pátek. Jakubčovice jsou nevyzpytatelným soupeřem a my půjdeme do utkání oslabeni, neboť ve Vítkovicích inkasoval osmou žlutou kartu Džuban, čvrtou dostal Hruška,“ litoval vynucených absencí Rys.