„Je pravdou, že kdybychom z Libočan nepřivezli všechny tři body, tak by to s námi směrem ke kýžené záchraně nevypadalo moc dobře,“ řekl uvážlivě Petr Čítek.

Špílmachr Střekova zasadil blšanské rezervě dvě rány. Obě přišly z kraje druhého poločasu a obě byly smrtící. „Provedení? Jeden lob do šibenice a druhá branka: střela k tyči bez přípravy. Po nich soupeř rezignoval a utkání se od 55. minuty de facto jen dohrávalo,“ nasadil veselou grimasu po triumfu 6:0 Čítek.

K druhé jarní výhře Střekova výrazně přispěl i středopolař Šerpán. Posila z Neštěmic se blýskla hattrickem.

Posun nahoru

V aktuální tabulce krajského přeboru Osada poskočila ze 14. na 12. místo. Její úhlavní konkurenti v boji o záchranu Litoměřice i Domoušice nevyváčily v 24. kole ani bod.

„Máme radost, že jsme je konečně dokázali v tabulce dostat pod sebe. Ale na druhou stranu musíme zůstat nohama na zemi. Do konce soutěže zbývá ještě šest kol,“ krotí přehnanou euforii svých svěřenců střekovský trenér Pavel Šumpík.

Cesta za vysněnou záchranou nebude jednoduchá. Toho si je plně vědoma i opora Petr Čítek: „Vítězství v Libočanech nám bezesporu pomohlo psychicky. Ale je to jen dílčí úspěch, který by chtělo potvrdit tuto sobotu na domácím hřišti proti Chomutovu.“

Pro hráče Osady je každý ze zbývajících šesti zápasů, duelem pravdy. „Velmi důležitá budou klání s Domoušicemi a Proboštovem. Pokud se sejdeme v optimální sestavě, máme na to je porazit,“ věří Čítek.