Důležitá výhra

„Máme z výhry velkou radost,“ zářil po sobotním zápase Jiří Žaba. Autor branky z 38. minuty, která měla přívlastek rozhodující.

„Šerpán nasadil pravému obránci housle a přihrál mi do vápna. Stopeři mě tam nechali úplně osamoceného. Brankář mi šel doprava, využil jsem toho a míč uklidil k levé tyči,“ barvitě vylíčil střekovský útočník.

Do kabin mohla jít Osada s dvoubrankovým náskokem, jenže zkušený Čítek neproměnil penaltu. „Chomutovský brankář ho vychytal. Kopl to špatně,“ pronesl k exekuci pokutového kopu střekovský trenér Pavel Šumpík.

Pešta je zpět

Po sedmiměsíční vynucené pauze se do základní sestavy vrátil řízný bek Pešta. „Zvažovali jsem, zda ho postavit. Natrénováno má, ale chyběla mu herní praxe. Neabsolvoval žádné přátelské utkaní. Z toho hlediska to byl risk. Ale vyšel,“ konstatoval očividně spokojený Šumpík.

Situace na spodku tabulky se začala mírně krystalizovat. Litoměřice a Domoušice si v 25. kole nepřipsaly ani bod. Jsou na třináctém respektive čtrnáctém místě. Střekov je dvanáctý s dvoubodovou ztrátou na jedenácté Soběchleby.

„Příští kolo jedeme do Domoušic. Pokud k tomuto klání přistoupí naši hráči stejně zodpovědně jako proti tomu s Chomutovem, tak máme velkou naději na dobrý výsledek,“ věší šéf Střekova Ivo Zíka.