Proti poslednímu týmu začali hosté aktivně. V 20. minutě zatáhl po pravé straně míč Guttmann, nacentroval do vápna na osamoceného Ottela, leč jeho střelecký pokus skončil vysoko nad břevnem.

Domácí hrozili zejména z brejků a ze standardních situací. Paradoxně po jedné z nich mohlo udeřit na druhé straně. Na roh vyskočil středopolař Gabriel, podstoupil vzdušný souboj, přetočil se a v pozici zády k brance nedokázal dostatečně efektivně zaměřit. Tečovaná střela Ottela se otřela o tyč.

Konec půstu

Střelecká mizérie fotbalistů Chuderova trvala 235 minut. Protrhl ji až Guttmann. Agilní založník si v 55. minutě narazil na hranici vápna s Jarošíkem a lobem překonal brankáře – 0:1.

„V 65. minutě jsme dali Ottelem podle mě regulérní branku, ale rozhodčí odpískal ofsajd. Míč posílal Kratochvíl z naší poloviny,“ kroutil hlavou Kuchař.

Dvojí metr arbitra

Vyrovnání přišlo z útočné akce, které ovšem podle názoru Kuchaře předcházel dvojnásobný ofsajd. „Byl jsem nemile překvapen, že to pomezní rozhodčí pustil. Druhá i třetí branka padla po našich chybách. Vítězství jsme Šluknovu prakticky darovali,“ řekl po čtvrté porážce v řadě Kuchař.

Jeho svěřence prověří v příštím kole Mojžíř. Derby zápas se hraje v sobotu od 17 hodin na umělé trávě v Neštěmicích.

Šluknov B – Chuderov 3:1 (0:0). Branky: 2 Blažek, Moravec – Guttmann. Rozhodčí: Gajarský. ŽK: 2:3. Diváků: 80.

Chuderov: Kubálek – Špaček, Dvořák (70. Borkovec), Novák, Tikovský – Guttmann, Gabriel, Kratochvíl, Ottel (84. Veselý) – Žárský, Jarošík.