Nemastně neslaně, tak by se dal charakterizovat střekovský vstup do utkání. Co víc, v 32. minutě přišla fatální chyba Novotného. V pozici posledního totiž nezvládl kličku na dotírajícího domácího útočníka Sachara a brankář Souček už nestačil uhasit požár – 1:0.

Ve 42. minutě mohlo být vyrovnáno. Po standardní situaci se k hlavičce dostal Šerpán, ale jeho pokus skončil pouze na pravé tyči. Těsně před odchodem do poločasových kabin se v dobrém světle ukázal lehkonohý Pokorný. Obešel dva hráče, dostal se do vápna, ale ve finální fázi ho zradila muška.

Po změně stran vsadili hosté všechno na útočnou kartu. Vytvořili si nepřeberné množství vyložených šancí, ovšem „jen“ dvě dokázali přetavit v branky.

Režisér Čítek

Autorem obou byl Čítek. V 51. minutě přehrál na půlící čáře obránce, obelstil i stopera a nekompromisní střelou do šibenice zakončil – 1:1.

Posledních dvacet minut nepůsobily Domoušice nikterak pasivně. Dokázaly se dostat na dostřel Součkovy svatyně, ale zkušeného střekovského gólmana již nepřekonaly.

Větší vůli a hlad po vítězství měli v této záchranářské bitvě o „šest“ bodů hosté. V 82. minutě vybídl Šerpán Pokorného, jehož ne zcela ideální přihrávku zužitkoval Čítek – 1:2.

„Oba týmy chtěly vyhrát. Z posunu na 10. místo tabulky máme radost,“ řekl Petr Čítek.

Domoušice – Střekov 1:2 (1:0). Branky: Sachar - Čítek 2. Rozhodčí: Urban. ŽK: 3:3. Diváků: 80.

Střekov: Souček – Koutný, Novotný, Ren, Pešta – Vosyka, Čítek, Friedl, Pokorný (85. Varga) – Šerpán, Žaba.