V úvodu měli dvě slibné možnosti domácí, Jakš ale překopl branku a Novákův trestný kop vytáhl brankář Kebort.

Gól do šatny

Na druhé straně nastřelil Čížek tyč Berkovy branky, ale před odchodem do kabin se hosté přece jen branky dočkali.

Ve 43. minutě nastal po rohu zmatek v pokutovém území Chlumce a Buryánek otevřel skóre.

Rumburk měl vydařený i nástup do druhé půle. Moravec zatáhl míč po pravé straně a Buryánek se z úhlu trefil přesně – 0:2. Hattrick završil Buryánek v 64. minutě, kdy po brejku a samostatném nájezdu přehodil vybíhajícího Berku.

Oslabený Chlumec se na moc nezmohl, v největší šanci byl Habrdle, ale mířil vedle pravé tyče. V nastaveném čase využil centru Pilka střídající Škyta a pečetil vysoké vítězství Rumburku.

Ať je konec

„Jsme v krizi a nevíme, jak z ní ven. Už aby sezona skončila,“ přeje si asistent chlumeckého trenéra Zdeněk Přibáň. Jeho tým je dvanáctý, od jedenácté příčky ho dělí tři kola před koncem už čtyři body. „Těžko už si výrazněji polepšíme. Snad bude dvanáctá pozice stačit na záchranu,“ věří.

Tento víkend hraje Chlumec na půdě posledních Pokratic. „Pokusíme se vyhrát,“ slibuje Přibáň.

Chlumec – Rumburk 0:4 (0:1). Branky: Buryánek 3, Škyta. Rozhodčí: Franko. ŽK: 3:2. Diváků: 50.

Chlumec: Berka – Mikeš, Beneš, Chmelina, Dohnal – Habrdle, Němeček, Novák, Šimák (53. Henych) – Jakš (74. Libich), Procházka (71. Morávek).