Celý první poločas byli domácí aktivnější. Vytvořili si nepřeberné množství šancí. Kreisingerova jedovka i Šebkova hlavička z hranice malého vápna volaly po gólu, ale ten přišel až ze standardní situace v 37. minutě. „Kopl jsem to přes zeď k tyči. Brankář toho moc neviděl,“ glosoval autor Lukáš Drha.

Po změně stran uděřil Libouchec ještě třikrát. V 48. minutě Drha vybídl Bartoše, ten nezištně přihrál na Suchardu, který sice zakončil, ale ruce nad hlavu mohl zvednout až když míč poskakující na brankové čáře napálil děčínský obránce do jeho zad – 2:0. „Byl to důležitý gól. Soupeř po něm odpadl,“ řekl trenér Libouchce Petr Kubát.

Druhý zářez na pažbu si udělal Drha v 80. minutě. Z 22 metrů trefil přesně šibenici. „Gólman očividně zaspal,“ usmál se tvořivý záložník.

Libouchec má aktuálně 29 bodů a je na osmém místě tabulky. V sobotu hraje na hřišti čtvrtého Horního Podluží.

„Stále nás trápí početná marodka. Ale ze zbývajících tří kol nám k definitivní záchraně bude stačit už jen jedno vítězství,“ posuzuje situaci libouchecký kouč.

Libouchec – Union Děčín 4:0 (1:0). Branky: Drha 2, Sucharda, Bartoš. Rozhodčí: Červený. ŽK: 2:4. Diváků: 60.

Libouchec: Klačanský – Honsa, Jaroš, P. Kučera (79. Zita), L. Kučera – Král (76. Šum), Kreisinger, Drha, Šebek (80. Meruňka) – Bartoš, Sucharda.