Budiž světlo

Prvních dvanáct minut nebylo k vidění prakticky nic. Neosvětlený stadion a blížící se bouřka nabídly ponurou podívanou, kterou ukončil rozhodčí Štěrba poté, kdy zesílil již tak hustý déšť a panorama Krušných hor začaly osvětlovat blesky. Následoval bleskový úprk do kabin a když se počasí trochu umoudřilo, pokračovalo se již za záře reflektorů. A bylo se na co dívat.

Sňozík ven

Zbytek první půle třímali taktovku v rukou pevně hosté a dočkali se i brankové odměny. Bálkovu střelu ještě stihl Radim Novák vyrazit, ale Kulvajtova dorážka již mířila do černého. A s domácími mohlo být ještě hůře, ovšem Bartek a autor gólu Kulvajt si vylámali zuby na ústeckém gólmanovi. Po přestávce se však děly věci. Domácí tým vsadil na maximální bojovnost a favorizovaným hostům začalo být úzko. Pohroma pro pražský celek přišla v 72. minutě.

To se řítil na Sňozíka Vondrášek, gólman Bohemky zatáhl za velkým vápnem za záchrannou brzdu a už když ústecký hráč letěl vzduchem, mu určitě bylo jasné, že zápas nedochytá. Po třech minutách přerušení zamířil mezi tyče náhradník Havránek, který určitě netušil, co ho čeká.

Trestný kop Fouska totiž po teči změnil směr a nešťastný Havránek si poprvé sáhl na míč až když ho lovil ze sítě. Utkání pak směřovalo k zasloužené remíze, ale přišla druhá minuta nastavení, míč v pokutovém území doputoval k Rychlíkovi a jeho výstavní trefa rozhodla.

Nebylo to poprvé

Z ústeckého trenérského dua dorazil na pozápasovou tiskovou konferenci Svatopluk Habanec. „Zápas se mi hodnotí těžko a osobně přičítám druhý gól nedisciplinovanosti, což se nám nestalo poprvé,“ narážel Habanec na nezvádnuté koncovky s Žižkovem a HFK Olomouc. „Moc mě to mrzí, někteří hráči se chtěli předvést před svými možnými chlebodárci. Bohemka byla o kousek aktivnější a já ji musím pogratulovat k vítězství,“ řekl Habanec a k fanouškům hostí dodal:

“Jsou opravdu perfektní. Já když jsem trénoval ČFL v Teplicích, tak mě jeden z velkých fandů polil pivem, ale nyní jsme velkými kamarády.“