Horká půda v Brozanech nebyla paradoxně až tak horká, jak se dalo předpokládat. Střekov se dostal po patnácti minutách do vedení. Konkrétně Čítek přízemní diagonální střelou překonal domácího brankáře.

„Chvíli nato měl ještě jednu stoprocentní šanci, ale z osmi metrů nedal. Až do 32. minuty jsme předváděli precizní obranu, dobře jsme se zastupovali a Brozany jsme tím hodně frustrovali. Byly nervózní,“ všiml si střekovský trenér Pavel Šumpík.

Kritický byl pro jeho tým čas od 32. až po 42. minutu. To se Brozanům podařilo vstřelit tři branky a de facto rozhodnout zápas. „Všechny padly po chybách našich hráčů. Místo toho, abychom pojistili vedení, přijdou nedůslednosti v defenzivě,“ láteřil kouč.

V úvodu druhé půle hosté zahrozili Friedlem. Středový štít v pádu na hranici malého vápně jen těsně minul tři tyče. Od 55. minuty postupně stáhl trenér ze hřiště klíčové hráče: Peštu, Čítka a Žabu.

„Chtěl jsem jim ušetřit síly na středeční důležité utkání s Proboštovem,“ odůvodnil svůj taktický tah lodivod. Střekov může po konci soutěže být nejhůře třináctý. „Záchrana je na 99 procent jistá. Ve hře je ještě devět bodů. Rádi bychom skončili na 10. nebo 11. místě,“ nechal se slyšet Šumpík.