„Máme hodně zraněných. Navíc v trestu je Guttmann. Museli jsme se sestavou dost improvizovat. Na naší hře to bylo znát,“ řekl po porážce 2:4 trenér Chuderova Petr Kuchař.

Jeho svěřenci měli špatný vstup do utkání. V 10. minutě nestačil na lob brankář Kubálek – 0:1. V 24. minutě bylo ještě hůř. Chybovali stopeři a Union vedl již 2:0. Do poločasu se podařilo domácím snížit. V 37. minutě rozehrál nakrátko rohový kop Tikovský. Míč přes Jarošíka doputoval až ke Kratochvílovi a ten se nemýlil – 1:2.

„V druhém poločase jsem už neměli co ztratit. Vsadili jsem všechno na útočnou kartu,“ sdělil Kuchař.

Útočný kolotoč

Jeho slova potvrzovala zejména smršť vyložených brankových příležitostí v první čtvrtině druhé půle. V ideální pozici ve středu vápna se ocitl Gabriel, ale střelu dobře neumístil. Chuderovský forvard v 51. minutě nejvýše vyskočil na roh Tikovské, ovšem balon z jeho hlavy proletěl těsně nad břevnem.

Mistr v brance

Děčínský brankář předváděl fantastické zákroky a chuderovští střelci z něho byli právem nešťastní. Blýskl se jak proti dělovce Tikovského ze 30 metrů, tak i při koncovce Veselého.

„Chytal výborně. My jsme si život zkomplikovali sami a to chybami v defenzivě. Třetí gól jsme dostali po centru z poloviny hřiště a hlavičce vysokého útočníka Sadílka. Při čtvrté brance na půlce zaváhal Špaček,“ pokrčil rameny kouč.

V 78. minutě korigoval na 2:4 Gabriel. V neděli přivítá Chuderov na Městském stadionu (umělá tráva) od 17 hodin Úštěk. „V tomto duelu jde hlavně o prestiž. Naším cílem je maximálně bodovat a skončit tak ve středu tabulky,“ nechal se slyšet Kuchař.

Chuderov – Union Děčín 2:4 (1:2). Branky: Kratochvíl, Gabriel – 2 Sadílek, Malec, Murdych. Rozhodčí: Cvachoušek. ŽK: 1:2. Diváků: 15.

Chuderov: Kubálek – Žárský, Špaček, Hladík (78. Fajt), Tikovský – Houfek, Kratochvíl, Kőhler – Jarošík, Gabriel, Veselý.