Domácí tým se ujal vedení, v 6. minutě poslal po rohovém kopu odražený míč do sítě Krejčík. Dvě minuty nato ale Chlumec vyrovnal. Šimák se probil do pokutového území a z úhlu prostřelil Studihrada.

Gólem do šatny Chlumec otočil vývoj utkání. Novák se zbavil kličkou svého strážce a levačkou mířil přesně k tyči – 1:2. Na dvoubrankový rozdíl Chlumec zvýšil v 55. minutě. Po Matějkově přihrávce se Šimák proháčkoval až před Studihrada – 1:3.

Pokratice ještě oživily naději, když po faulu na Patzenhauera v šestnáctce sám postižený proměnil penaltu – 2:3.

Potom už ale stříleli jen Chlumečtí. V 66. prošel přes tři hráče Šimák a završil svůj hattrick – 2:4. Po akci Šimáka s Novákem v 75. minutě se trefil do

šibenice Němeček – 2:5. Šimák byl i u šestého gólu Chlumce, pozici tentokrát připravil Novákovi – 2:6.

V 90. minutě zatáhl míč Matějka, na jeho centr si naskočil Veselý a hlavou pečetil výhru Chlumce.

„Hlavně ve 2. půli jsme předvedli výborný výkon, zápas vyšel všem, hlavně Šimákovi a Kubcovi,“ vyzdvihl asistent trenéra Zdeněk Přibáň.

Pokratice – Chlumec 2:7 (1:2). Branky: Krejčík, Patzenhauer z PK – Šimák 3, Novák 2 (1 z PK), Němeček, Veselý. Chlumec: Kubec – Libich, Ausprung, Beneš, Dohnal – Habrdle, Němeček, Novák, Šimák – Matějka, Semenský (23. Veselý). ?(obi)