Chlumec si totiž místy vytvořil značnou uzemní převahu, nastřelil dvě tyčky, ovšem nakonec musel spolknout hořkou pilulku v podobě sedmé jarní porážky.

Derby hrané za úmorného horka odstartoval Přestanov excelentně. V 10. minutě přes chumel hráčů vystřelil diagonálně Hejduk – 1:0. V Chlumeckém dresu se činil zejména Michal Novák. Posílal nebezpečné centry do vápna, neúnavně vybízel své spoluhráče ke zteči a zahrával standardní situace.

Po faulu na Šimáka se postavil k přímému kopu a z 22 metrů protáhl dobře chytajícího Krýsla. Na druhé straně předváděl brankář Kubec taktéž famózní zákroky. Blýskl se při sólu Melichara, který ho zkoušel znectít hokejovým blafákem, ale nepochodil.

Do poločasových kabin se mohlo jít za stavu 1:1. Ovšem to by nesměla v 35. minutě hlavička Novák skončit na břevně.

Sázka na útok

Po obrátce Chlumec vsadil všechno na útočnou kartu. V 49. minutě opět orazítkoval brankovou konstrukci Novák. V 59. minutě zvedl ruce nad hlavu podruhé v zápase Hejduk.

Ostrá střela, na kterou si Kubec sáhl, rozvlnila siť za jeho zády – 2:0. V 68. minutě si připsal šťastnou branku Jakub Novák. První jeho projektil ještě Kubec kryl, ale na přízemní šouravou dorážku ke vzdálenější tyči byl už krátký.

Přestanov – Chlumec 3:0 (1:0). Branky: Hejduk 2, Jakub Novák. Rozhodčí: Fraško. ŽK: 1:1. Diváků: 120.

Přestanov: Krýsl – Týce, Melichar, Polák, Hejduk – Jakub Novák (80. Hoppe), Veselý, Linhart, Šťastný (30. Jiří Novák) – Steklý, Herian (60. Hauzner).

Chlumec: Kubec – Libich, Ausprung, Beneš, Dohnal – Habrdle (68. Mikeš), Němeček, Novák, Šimák – Semenský, Matějka (68. Veselý).