„Hanákům jde o všechno. Musejí vyhrát, pakliže si chtějí uchovat naději na udržení se v soutěži. My jsme předsezonní cíl v podobě záchrany splnili s předstihem, takže z toho hlediska jsme v klidu. Přesto bychom tam rádi vyhráli,“ pronesl Jan Martykán. Fotbalista, který obléká ústecký dres již 5 let.

Věrné služby

„Déle jsou tady už jen Novas (T. Novák), Fugas (P. Fousek) a Divecký. No, utíká to jako voda,“ usmál základní stavební kámen Habancova týmu.

Poslední domácí duel Ústí nezvládlo. Trenér Svatopluk Habanec se za porážkou 0:1 kriticky ohlédl: „Druhý poločas s Blšany řadím do skupiny se Žižkovem. Tedy do škatulky extra špatných výkonů.“

Jeho svěřenci nemají o motivaci do druholigové derniéry nouzi. „Osmé místo by znamenalo vzhledem ke všem negativním okolnostem super výsledek. A pro hráče by z toho pramenily nějaké penízky navíc,“ vysvětlil Habanec.

Finance a oslava

FK Ústí vyráží na Hanou až v den zápasu. Výkop je v 17 hodin. „Musíme taky hledět na ekonomickou stránku věci,“ vysvětlil, proč hráči nestráví noc v některém z moravských hotelů, od 1. července ředitel FK Ústí Habanec a jedním dechem dodal: „Když se tam podaří uhrát solidní výsledek, pozvu hráče při zpáteční cestě do sklípku. Na takovou neformální rozlučku se sezonou.“

S týmem už není rychlonohý teplický forvard Vondrášek. „Dostal dovolenou. Stále máme kupu zraněných. Vrací se Zoubele, ale ten se vypáruje s odchozím Vodráškem, takže nás bude zase tak akorát,“ povzdechl si kouč.