Trenéři sobě

„Bylo to naprosto v klidu. Na Střekovu bylo vidět, že jim stačí bod a nám koneckonců taky. I o deseti jsme si vytvořili tlak. Byli jsme o jednu brankovou příležitost lepší. Obě lavičky to pojaly velmi přátelsky. Ani jeden z celků neměl důvod se stresovat. Na hře to bylo znát,“ konstatoval neštěmický trenér Martin Peterka.

Lodivod Střekova Pavel Šumpík komplimenty gentlemansky vracel: „Vyrovnané, férové utkání, ve kterém mohla strhnout vítězství na svoji stranu obě mužstva. Naši hráči určitě podali jeden z těch lepších výkonů. Bojovali, sáhli si na dno svých fyzických sil. Myslím si, že tento duel měl velmi slušnou úroveň a divákům se musel líbit.“

Dva střelci

V derniéře padly dvě branky. Za Střekov po chytrém vysunutí Horáčka překonal brankáře Valentu v 62. minutě Žaba.

„I v první půli jsem šel sám na gólmana, ale nedal jsem. Kdyby byl Čítek, mohlo to být ještě lepší. Plichta je zasloužená,“ pronesl hbitý forvard Žaba. Bod pro Neštěmice zařídil v 74. minutě fotbalový talent Holly, který do zápasu naskočil ve 32. minutě za Řízka. Krásnou diagonální střelou z 26 metrů nedal střekovskému Součkovi šanci.

Oslavy na druhou

Ještě před mistrovským utkání proběhla na Osadě valná hromada. Jejím hlavním tématem bylo desetileté nepřetržité působení Střekova v krajském přeboru. „Proběhla rekapitulace celého ročníku. Zhodnotili jsem hospodaření klubu. Zcela standardní záležitost,“ sdělil šéf Střekova Ivo Zíka.

Po zápase se uskutečnila formální rozlučka s právě uplynulým záchranářským rokem, který pro Osadu skončil happyendem.

„Bylo to spojeno s výročím 60 let Tělovýchovné jednoty Střekov. Přišli bývalí i současní hráči a funkcionáři klubu. Pozváni byli i komunální politici z magistrátu a z městského obvodu Střekov,“ uvedl očividně dobře rozpoložený Zíka.

V derby se několikrát blýskli famózními zákroky oba brankáři Souček i Valenta.

„O nic moc už nešlo. I proto, že máme několil marodů, byla naše obrana daleko víc prostupnější než je obvyklé,“ upozornil Marek Valenta.

Divize nevyšla

Neštěmický gólman se v hodnocení ohlédl za celou letošní sezonou. „Byla docela dobrá. Tlačili jsme se na postup, ale ten bohužel nevyšel. Jaro jsme měli parádní. Na podzim jsme měli začít dřív. Tam jsme trochu zaspali,“ přiznala jednička Českého lva.

Valenta začal s velkým fotbalem v teplickém dorostu. Přišel z Trutnova. Prošel Teplicemi B, Armou, Neštěmicemi, Litvínovem, Velkým Březnem a teď několik sezon obléká neštěmický dres. A bude tomu tak i v příští sezoně?

„Ještě není vůbec nic rozhodnutý. Teprve se s vedením sejdeme,“ nechtěl předjímat Valenta.