Kladné hodnocení

Ústečtí fotbalisté nakonec skončili na deváté příčce, což považuje trenér Svatopluk Habenec za úspěch. „Sezonu musím hodnotit pozitivně, před zahájením z kádru odešlo devět hráčů, a tak cílem byla samozřejmě záchrana. Některé zápasy nevyšly podle předpokladů. ať to bylo na podzim utkání na Žižkově, nebo třeba v předposledním kole druhý poločas proti Blšanům a určitě mrzí i nezvládnuté koncovky domácích duelů se Sokolovem, Žižkovem a Bohemkou a závěr na hřišti HFK Olomouc, kdy nám nakonec ztracené body chyběly k postupu do horní poloviny tabulky, ale vytvořila se výborná parta a kluci zaslouží pochvalu,“ hodnotí uplynulý ročník Habanec.

Úzký kádr

Ústecký celek odehrál jarní část s minimálním počtem hráčů. „Musel jsem se smát, když mi trenéři soupeřů říkali, že jim chybí v utkání dvě opory a že mají pouhých osmnáct hráčů. My jsme hráli se třinácti, čtrnácti fotbalisty a ve finiši dohráli tři kluci se sedmi a dva se třemi žlutými kartami. Pokud by se vykartovali najednou, asi bych musel nastoupit i já a Standa Pelc,“ směje se dnes již bývalý ústecký kormidelník, který bude v novém soutěžním ročníku působit ve funkci ředitele společnosti.

Vše je o financích

„Kontakt s mužstvem neztratím. Budu patřit pod představenstvo a mým úkolem bude shánět finance, dnešní fotbal je hlavně o nich. Nebude to samozřejmě jednoduché jako třeba v Teplicích, ale myslím si, že máme co nabídnout. Stadion se mění a je tady velká možnost využití reklamních ploch a se Standou Pelcem si rozdělíme práci a věřím, že budeme úspěšní,“ plánuje Habanec a potvrzuje, že bude pokračovat osvědčená spolupráce s prvoligovými Teplicemi.

„Po sportovní stránce by se mnoho měnit nemělo. Teplice si stahují Vondráška, i když nevylučuji, že v případě zájmu mohou třeba prodat i další fotbalisty, to je prostě fotbal. Ale ještě jednou bych chtěl zdůraznit, že se vytvořila vynikající parta, a to bylo to, co nás hnalo dopředu. A nakonec chyběl bodík a opravdu bychom v horní polovině tabulky skončili,“ dodává Habanec.

Doma lépe

Na domácím hřišti nepoznala hořkost porážky pouze žižkovská Viktorie, Ústí tady získalo čtyřiadvacet bodů. Na hřišti soupeřů se nejvíce dařilo postupujícím týmům, ústečtí fotbalisté dokázali u soupeřů vyválčit třináct bodů za tři vítězství a čtyři remízy.