Starosti neměli

Předsezonní cíle měl Přestanov dva. Hrát bez starostí se záchranou a začít omlazovat tým.

„První cíl jsme splnili už na podzim, protože jsme si vypracovali solidní náskok. A s omlazováním týmu jsme také začali, ale v dalších sezonách musí být ještě mnohem výraznější,“ plánuje Bednář. Mužstvo totiž tvoří z velké části třicátníci.

„Kdybychom dál neomlazovali, nejpozději do dvou let máme starosti s udržením,“ obává se Bednář.

Lepší podzim

Přestanov získal 35 bodů, rovnoměrně na jaře i na podzim. „Ale na podzim jsme předváděli lepší fotbal. Bylo tam víc nasazení, bojovnosti,“ tvrdí. Na jaře už týmu také chyběla větší motivace a projevila se i zranění.

„Z devatenáctičlenného kádru zbylo dvanáct hráčů. Už nebyl takový boj o místo v sestavě, i to se projevilo.“

Osu týmu tvořili brankář Krýsl, obránci Týce s Melicharem a záložník Veselý. „Určitě byli největšími oporami. Dařilo se i dalším, ale střídali lepší s horšími výkony.“

Problém = góly

Největším problémem Přestanova byl málo produktivní útok. „O moc branek se nám útočníci nepostarali,“ říká Bednář.

Na odchodu z mužstva není zatím nikdo, s hráči, kteří hostovovali, se klub pokusí prodloužit dohody. „Určitě máme zájem, aby u nás pokračoval například brankář Krýsl,“ přeje si Bednář.

O dalších příchodech budou Přestanovští jednat s kluby z Ústecka i Teplicka. Pavel Bednář by měl tým vést i v příští sezoně. „Tak na 99 procent budu trénovat v Přestanově další rok,“ připustil.

Přípravu družstvo zahájí v druhém červencovém týdnu, zaměří se na výbušnost, rychlostní a vytrvalost. Sjedná si zhruba čtyři přípravné duely. Cíle zůstanou stejné.

„Znovu hrát v klidném středu, nemít starosti se záchranou a dál zapracovávat mladé hráče do sestavy,“ plánuje Pavel Bednář.