„Takové jaro už se nesmí opakovat,“ říká velkobřezenský trenér Vincenc Jirkovský. Kořeny našel už ve špatné zimní přípravě. „Přestože jsme v ní dosahovali velmi dobrých výsledků, tréninková morálka nebyla taková a na jaře se to muselo zákonitě projevit. Chyběla nám především kondice,“ ohlíží se kouč.

Zlom po derby

Na úvod jara Jiskru hned čekala tři derby utkání. „Chtěli jsme všechna utkání vyhrát, ale po úspěchu s Přestanovem a remíze v Trmicích přišla zlomová porážka v Chlumci. Po ní to hráči zabalili. Dopředu bylo daleko a od chvostu jsme měli velký odstup. Cítil jsem na hráčích ztrátu motivace,“ vzpomíná trenér.

Velká marodka

Dalším problémem byla velká marodka. Například na zápas do Jílového Jiskra cestovala bez dvanácti hráčů základní sestavy. „To jsem snad opravdu nikde nezažil. Museli nastupovat dorostenci, kteří měli v nohách dopolední zápas, nebo hráči, kteří třeba měli i několikaletou pauzu.“

Opory chyběly

Za výkony na jaře moc neměl trenér koho chválit. „Brankář Bázler si odchytal své, Jirkovský byl zřejmě nejspolehlivějším bekem. V záloze se snažil Demčenko, který si pomalu zvyká na dospělý fotbal. Útočník Franěk dře, bojuje, ale chybí víc gólů.“

Příprava na novou sezonu ve Velkém Březně začne 9. července, prvních 14 dnů by měli mít fotbalisté Jiskry tři tréninky týdně. „Potřebujeme nabrat fyzičku a zapracovat na všech herních činnostech,“ plánuje Jirkovský.

Příprava bude krátká, Jiskra má v plánu odehrát zhruba tři zápasy a také se zúčastní dvou turnajů. Na odchodu zatím nikdo není, Velkobřezenští testují Šondu a Pechánka z Prackovic.

„Oba se zatím jeví dobře, především Šonda by mohl být tím střelcem, kterého potřebujeme,“ slibuje si Jirkovský. Po dalších posilách se budou ve Velkém Březně ještě ohlížet.

„Potřebujeme rozšířit kádr, zvýšit konkurenci. Potom budou mít hráči větší motivaci, když budou cítit boj o triko.“

V příští sezoně by chtělo Velké Březno určitě vylepšit své postavení v 1. A třídě.

„Rádi bychom se posunuli výš, chtěli bychom se pohybovat tak okolo pátého místa a čeřit vodu v popředí soutěže,“ dodal trenér Vincenc Jirkovský.