Vyrazí do Modré

„Prvních čtrnáct dní bude zaměřeno hlavně na kondiční část přípravy. Tento týden v domácím prostředí a v sobotu odjíždíme na soustředění do Modré, kde strávíme týden a zakončíme vše prvním přípravným duelem s domácím týmem,“ seznamuje Pala s plánem a pokračuje:

„Na úvod jsem nechtěl silného soupeře, neboť hráči budou opravdu unaveni po velkém zatížení. Pak máme v plánu pět zápasů, včetně Poháru ČMFS a pomalu by se měl zužovat kádr na osmnáct plus dva, když v přípravě by mělo být pětadvacet hráčů.“

Bez Hrušky

Po problémech s úzkým kádrem v jarní části uplynulého ročníku byla tentokrát kabina více než plná. „Na testech jsou zde hráči ze Slovenska, jeden z Moravy, jeden měl přijít z Polska, ale volal mě, že podepsal smlouvu v druhé polské lize, ale základ bude ten, který dohrál poslední druholigový ročník.

Viděl jsem osm zápasů a herně se mi mužstvo moc líbilo. Na vysoké úrovni byla ofenzivní část hry, o čemž svědčí počet vstřelených branek. V defenzivě to bylo trošku slabší, pokud by mužstvo inkasovalo pouze polovinu z obdržených branek, tak je na třetím místě tabulky. Tak doufám, že se mi podaří vše skloubit ,“ věří Pala.

Na tréninku se objevil i fotbalista z Ukrajiny. „Je mu osmnáct let a jsem moc zvědav, co předvede. Rád bych oživil kádr, ale o základu jsme již mluvili.

Mě se moc líbili Zoubele, Džuban, Dvořák i Hruška, který však je někde na testech na Slovensku, a tím už ho nechci. Prostě odjel a já pracuji pouze s lidmi, kteří jsou v přípravě od prvního dne,“ tvrdí nový ústecký kormidelník.

Pohárové lákadlo

V domácí pohárové soutěži se Ústí vypraví na hřiště vítěze zápasu Vilémov – Litvínov a v případě výhry přivítá prvoligové Teplice. „Teplice by byly dobrým testem, ale nejprve nesmíme podcenit předchozího soupeře,“ varuje Pala a vrací se ještě ke kádru:

„Fousek je tady legendou, Ohněník je taky z ligy, v určitých fázích hry se mi líbil Karlík, který se ale potřebuje trochu ukáznit pokud jde o taktiku. Je tady z Mostu Benko, který hrál v Blšanech, Hagara z Nitry, ze Slovenska dorazil i Benčík,“ sype z rukávu Pala nová jména.

Nový kouč převzal mužstvo po Svatoplukovi Habancovi, který se stal sportovním ředitelem klubu. „Sváťa má vynikající manažerské schopnosti a role trenéra se zhostil velice dobře,“ chválí Pala svého předchůdce.

Gólman z Iráku

„Sešlo se pětadvacet hráčů, nadále bude fungovat spolupráce s Teplicemi, zhruba osm hráčů tady bude hostovat právě z tohoto oddílu, o čemž se ještě bude jednat. Menší spolupráce je i s Mostem, máme zájem o Benka, je to levý obránce a tady je Hanzlík po operaci křížového vazu.

Ze Slovenska jsou tady ještě Hagara, Benčík, z Neštěmic přišli Kříž, Holly a dále by u nás měl působit Stárek. trenér Pala přivedl na zkoušku Ukrajince Kosturu, na zkoušce je tady z Iráku brankář Ali Hussin. Manažeři se ozývají, já se nebráním žádné zkoušce, ale rozhodne se během čtrnácti dnů, podle toho, jak bude s hráči spokojen trenér,“ říká Svatopluk Habanec.

Další zájem

„Dále je tady z Neštěmic Stožický a teplický Franc, který trénoval půl roku s A mužstvem. Zájem máme o mosteckého Bereše a jednoho Francouze.

Asistent Budka sledoval Most v přípravném duelu v Nymburku, tak uvidíme, jak vše dopadne. A protože probíhá třítýdenní asanace trávníku, budeme trénovat v Přestanově,“ dodává Habanec.