Úvodní kolo

Los rozhodl o tom, že v úvodním kole nové sezony budou mít Neštěmice výhodu domácího hřiště v souboji se Slavojem Žatec a zápas, který se hraje v neděli 12. srpna, uzavře program úvodních osmi duelů. Střekov absolvuje premiérový duel o den dříve, když se v sobotu dopoledne představí na hřišti Litoměřic.

První domácí střetnutí v novém ročníku čeká na Střekov o týden později a síly v něm změří s Vilémovem. Derby je na programu tentokrát již v 5. kole a výhodu domácího hřiště bude mít v sobotu 1. září Střekov.

Neštěmice dnes

V Neštěmicích došlo ke změně na trenérském postu, když Martina Peterku vystřídal Jiří Maliga, v předchozí sezoně kouč účastníka I. B třídy z Mojžíře.

Vzhledem k tomu, že Neštěmice již v neděli dopoledne vstupují do dalšího ročníku Letní fotbalové ligy v Brňanech na Litoměřicku, startuje příprava již dnes.

Pětadvacet jmen

„První trénink byl naplánován na středu 11. července a poté, kdy jsme stáhli všechny hráče z hostování, by se ho mělo zúčastnit pětadvacet hráčů. Z tohoto počtu si potom trenér vybere osmnáctičlenný kádr a zbývající fotbalisté budou hostovat v celcích z Ústecka, když jako první zájemce o jejich služby bude Střekov,“ tvrdí manažer Martin Krupička a dodává: „V neděli pak už na mužstvo čeká v Brňanech první přípravný zápas.“

Plán Střekova

Začátek přípravy Osady je koncipován na 20. července. V jejím rámci sehrají svěřenci zkušeného trenéra Šumpíka čtyři přátelská utkání.

„21. července sehrajeme duel v Jílovém u Děčína, 28. července přivítáme Českou Kamenici, 4. srpna Křešice a 8. srpna Junior Děčín,“ nechal se slyšet šéf Střekova Ivo Zíka. Mužstvo po uplynulém ročníku krajského přeboru dozná určitých změn.

Obměna kádru

Namířeno zpět do svých klubů mají fotbalisté, kteří byli na Střekově na hostování. Jsou jimi Varga, Zajíc, Česlák a Pokorný. Posledně jmenovaný zvažuje odchod do některé z nížších německých soutěží. „Zájem by jsme měli i nadále o Šerpána. Budeme se snažit s ním i s Neštěmicemi domluvit. Na sto procent nám patří Rohlík, kterého jsme podepsali,“ řekl šéf a pokračoval ve výčtu nových či staronových jmen: „Ze Svádova se vrací obránce Lenc.

Věřím, že konečně prokáže svojí kvalitu a bude pro nás přínosem. Velmi reálně uvažujeme o Stakičovi, coby hráč Vaňova, má na to hrát krajský přebor,“ myslí si Zíka.

Zvěsti o konci kariéry špílmachra Čítka nebere střekovský šéf příliš vážně.

„On byl hodně rozladěn ke konci sezony z některých výroků rozhodčích, kdy fauly na něho otáčeli v jeho neprospěch. Je pravdou, že někteří sudí jsou slabší. Ale na druhou stranu je tam zase hodně těch, co pískat umí. Věřím, že páteř týmu Souček, Friedl a Čítek zůstane stejná,“ uzavřel střekovský Zíka.