Neštěmice mají ve skupině trojici divizní soupeřů a pokud při porážce 1:2 s mosteckou rezervou mohli jejich hráči žehrat na koncovku, tentokrát byla porážka s Litvínovem zasloužená. Soupeř byl lepší, ale k výhře 3:0 mu pomohly hrubé chyby hráčů Neštěmic.

Smolné góly

Ještě než se stihli fotbalisté celku z Ústecka rozkoukat, přišla malá domů a zřejmě nerovnost terénu poslala Litvínov do vedení. V 17. minutě měl vyrovnání na noze Doboš. Přehodil vybíhajícího gólmana Šubera, ovšem míč za brankovou čáru nepustil Dragoun. Na druhé straně protáhla brankáře Drába dělovka Jirky a z protiútoku nevyřešila přečíslení dobře dvojice Jouza – Stožický. Krátce před přestávkou mohl Litvínov přidat druhý gól, když si za obranu Neštěmic zaběhl aktivní Demčenko, ale s jeho lobem si Dráb poradil.

Po přestávce se hrálo podle not Litvínova. Střídající gólman Hudec si sice poradil v 52. minutě se šancí Vaculíka, ale po hodině hry byl bezmocný poté, kdy přesně mířil Ihracký. A když přišla v 65. minutě další hrubá chyba Neštěmic, , kdy Demčenko vystihl chybnou přihrávku směrem k Hudcovi a bez problémů vstřelil třetí gól, bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. Snížit mohl Jouza, poté kdy gólman soupeře špatně odhadl let míče, nastřelil však pouze obránce Eliáše.

Tým se tvoří

„V podstatě jsme se porazili sami, soupeř měl čtyři šance a z toho za našeho přispění třikrát skóroval. Naopak my jsme se do příležitostí nedostávali tak často jako proti Mostu. Vysocí stopeři Litvínova nás vzduchem do vápna nepustili, kombinace uprostřed hřiště prakticky neexistovala, protože jsme nedokázali udržet míč. První gól, který se často nevidí, nás psychicky srazil. Mužstvo se tvoří a ještě není morálně tak silné, aby otáčelo zápasy, ve kterých si doslova sami nafackujeme,“ hodnotil zápas neštěmický kouč Jiří Maliga.