Mužstvu nevyšla generálka na druhou ligu, vypadlo z poháru na hřišti Vilémova, který hraje krajský přebor. Vyříkali jste si to v kabině?

Určitě to nebylo nic příjemného. Byli jsme hodně zklamaní, ale vyříkali jsme si to a mistrák bude určitě o něčem jiném.

Máte za sebou přípravy pod trenéry Plíškem, Habancem, Palou. Jak byste je srovnal?

Za Plíška byly určitě největší galeje, co jsem zažil. Svatopluk Habanec zase dal hodně na herní přípravu a trenér Pala sází na taktiku. Přišli noví hráči, které musí do týmu zabudovat, dost jsme se zaměřovali na to, abychom dostávali co nejméně branek.

Fyzicky se cítíte před sezonou dobře?

Určitě. Hráli jsme dost přátelských utkání a nestalo se nám, že bychom v některém fyzicky odpadli. Naopak třeba v Aue, kde jsme prohráli 1:2, jsme v závěru přitlačili a mohli vyrovnat. Škoda, byl by to cenný výsledek. Ale fyzicky jsme na tom fakt dobře. Je tu hodně mladých kluků, kteří to mají v sobě. A hlavně byla krátká přestávka, takže z toho nikdo nevypadl.

Vidíte nějakou výraznější slabinu v týmu?

Tak určitě je kádr oslabený odchody Hrušky či Zoubeleho, ale uvidíme.

Přišel Martin Boček, který je nevyzpytalný hráč, a když má formu, dokáže rozhodovat zápasy. Když vydrží forma i Petrovi Fouskovi, který nám góly dokáže připravit, využijeme svoji výškovou převahu a dokážeme střílet góly ze standardek, mohlo by to být dobré.

Hodně záleží na prvním zápase, pak máme těžký los, čeká nás Opava, Hradec, jedeme na HFK Olomouc. Protonutně musíme získat s Třincem tři body.

Stanovili jste si nějaký výkonnostní cíl?

Nepřemýšlíme o umístění, jednoznačnou prioritou je záchrana. Získat co nejvíc bodů co nejdříve, na konci se to špatně honí.