Potvrdil pověst

Entrée měli svěřenci trenéra Paly do sobotního dopoledne vskutku excelentní. Již ve 13. minutě zúročil svoji výšku a kilogramy Boček. „Samopal z Kadaně“ dal ve druhém soutěžním kole za Ústí druhý gól. Lichotivá slova kouče Paly z letní přípravy na jeho adresu se jeví tedy stále aktuální a opodstatněná.

„Je to takový Honza Koller. Stejný typ. Robustní, udělaný. Přišel sem ze Sokolova, aby dával góly.“

Stejně jako při prvním gólu v domácí premiéře proti Třinci těžil Boček ze spolupráce s Fouskem. Ústecký špílmachr rozehrál rohový kop a vysoký forvard pohotově hlavou zakončil – 0:1. „Byl to nacvičený signál. Běžel jsem na první tyč a míč jsem jemně lízl. Proletěl celým vápnem a skončil v síti,“ popsal autor svoji trefu.

Jasná červená

Klíčový moment pro další vývoj zápasu přišel ve 30. minutě. To vyběhl ústecký brankář Radim Novák za hranici trestného území, kde srazil útočníka Ibeho. Následoval zcela oprávněná červená karta a vyloučení.

„To nás hodně poznamenalo. Do té doby jsme byli lepší. Potom o deseti už to nebylo ideální,“ poznamenal Boček. On sám bere angažmá v FK jakou velkou výzvu.

„Jsem moc rád, že mě vzal trenér Pala do mužstva. Mám jeho důvěru a snažím se mu ji oplácet kvalitním výkonem na hřišti.“

Jeho prozatímní vizitka je slušná. Dva starty, dva góly. „Daří se. Jak říká kouč: Nechci od tebe kličky, nějaké fotbalové finesy. Tvá role je ve vápně. Tam se pohybuj a dávej góly. To je tvá role,“ řekl s úsměvem Boček.

Bomba a konec

Ústečtí fotbalisté přišli o své vedení v 66. minutě. Brezina nedal hlavičkou Diveckému šanci – 1:1. Kritická chvíle pro Palovu družinu přišla v 88. minutě. To se napřáhl ze třiceti metrů záložník Fenyk a svým projektilem vymetl pavučinu v růžku Diveckého svatyně.

„Ta střela mu opravdu sedla. Celkově mám z toho zápasu pocit, že by mu více slušela remíza. Bohužel nezískali jsme ani bod. Ale rozhodně se nemáme důvod za náš výkon moc co stydět.“

Posila ze Sokolova je v Ústí spokojená. Problém není ani s kabinou.

„Kluci mě berou. Opravdu nemám důvod k nespokojenosti. Věřím, že se nám bude dařit. Já osobně jsem byl pomalu na odpis. Hostoval jsem poslední rok v Kadani. Na trávník jsem nakoukl vždy jen na pár minut a teď přišla nabídka do druhé ligy. Snažím se tvrdě pracovat a ukázat, že góly dávat umím. Zatím to vychází,“ odfoukl si Boček.