Dobrý vstup

„Chtěli jsme tři body, a to se povedlo, takže zápas musím hodnotit pozitivně. Potěšil mě především zodpovědný výkon v defenzivě, soupeř se za celý zápas nedostal do žádné šance,“ hodnotil neštěmický trenér Jiří Maliga.

Horší ofenziva

Směrem dopředu už Neštěmičtí tolik nezářili. Měli sice vytrvalou převahu, ale většina akcí končila před pokutovým územím soupeře. „Dostávali jsme se málo do koncovky, na tom ještě musíme zapracovat. Středová řada musí víc podporovat útočníky, centrovat do pokutového území, vytvářet standardní situace,“ nabádá Maliga.

Bezchybní stopeři

Za výkon v utkání se Žatcem vyzdvihl stoperskou dvojici Mikota – Kostovič. „Na nezvyklých místech zahráli dobře i Kubaška s Doubravou. Na příští duel už bude k dispozici Jančík, díky tomu budeme moci přeskupit řady a budeme zase silnější,“ věří trenér.

V prvním kole krajského přeboru se zrodila řada zajímavých výsledků. V souboji největších favoritů postupu vyhrál Děčín ve Vilémově 1:0. „Očekával jsem těsný výsledek, Děčín má teď lepší výchozí pozici, ale favority pro mě zůstávají oba týmy.“

V dalším kole Český lev narazí na Chomutov, který si v zahajovacím utkání přivezl tři body z Bíliny. „Bude to první z top soupeřů, zápas nám hodně napoví, jak na tom jsme,“ ví Maliga.

Chtějí vyhrát

Taktiku znovu vystaví na zabezpečené defenzivě. „Neinkasovat bude důležité, věřím, že už dokážeme být víc nebezpeční i v ofenzivě.“

Z Chomutova by se Český lev nechtěl vracet s prázdnou. „Bod by byl pro nás úspěch, ale nebudeme hrát jen na remízu. Pokusíme se vyhrát,“ slibuje Jiří Maliga.