Gól Kozáka

Jako první zahrozili domácí, ovšem Boček nasměroval střelu pouze do náruče gólmana O. Nováka a ve 20. minutě skončila jedovka Benčíka těsně vedle horního rohu branky. Ve 29. minutě ale Kozák překonal Diveckého a do vedení šli hráči hostí. O pět minut později navíc přišli po nešetrném faulu domácí o Valentu a k vyrovnání nevedl ani závar před opavskou svatyní v závěru první půle.

Přehled Bartesky

Po přestávce mohlo být s domácími zle, ale Divecký vychytal ve velké šanci Víška, kterého ideálně uvolnil Halaška. V 67. minutě však zkušený Barteska osvědčil přehled a technickou střelou překonal Diveckého.

V 70. minutě mohl rychle kontrovat střídající Béreš. Již překonaný O. Novák s úlevou sledoval, jak jeho hlavička míří těsně vedle a vzápětí přišlo definitivní rozhodnutí, když se podruhé v utkání trefil Kozák. A vše se opakovalo ještě jednou, když šanci nevyužil Benko a na druhé straně skóroval z penalty Půda.

Hosté pak již v poklidu dokráčeli k zisku tří bodů.

Citelné absence

„Rozhodujícím momentem byla druhá branka v naší síti. Pak už jsme museli hrát vabank, hráči se hrnuli do útočení, vytvořili si šance, ale gól jsme nedali. Naopak soupeř přidal ještě dvě branky,“ hodnotil střetnutí domácí trenér Libor Pala a pokračoval:

„Utkání příliš nevyšlo Diveckému, dva góly byly dost laciné. Snad to bude lepší v dalším utkání. Citelně nám chyběli brankářská jednička Radim Novák a Fousek, kterého na hřiště nepustila viróza. Jeho dirigentské schopnosti jsme postrádali. A navíc musel pro zranění odstoupit Valenta.“

Zranění Valenty

Michal Valenta pro zranění zápas nedohrál, když odstoupil již v první půli. „Snad to nebude nic vážného, to jsem si užil nedávno v Teplicích. Uvidíme, co bude po rentgenu,“ modlil se ústecký bek.