„Je to velká věc. Vilémov je špičkové mužstvo a odjelo s prázdnou,“ radoval se nad nečekaným tříbodovým ziskem střekovský šéf Ivo Zíka.

Přitom Osada si vypracovala v prvním poločase jen minimum brankových příležitostí. Tu největší spálil v 16. minutě po individuálním průniku z levé strany Barát. Jeho střelu z úhlu vykryl brankář Janda. Velké věci předváděl na druhé straně gólman Souček.

Třeba v 6. minutě včas vyběhl proti Šudovi, v 18. vytěsnil na roh nepříjemnou skákavou střelu Svobody, v 35. efektně zpacifikoval pokus mířící pod břevno z kopačky Šudy.

„Poslední dvacet minut první půle se soupeř dostal do tlaku. Kombinoval, ale v koncovce neuspěl. Výborně chytal Souček. Udržel čisté konto a na vítězství má velký podíl,“ řekl Pavel Šumpík, trenér Střekova.

Po změně stran se situace obrátila. I nadále měli hosté častěji míč ve své moci, ale přechod do útoku byl podstatně kostrbatější.

Rozhodující moment celého sobotního klání se zrodil v 57. minutě.

Vilémov zahrával rohový kop, Pešta ho odhlavičkoval na volného Rohlíka, ten oklamal na půlící čáře stopera a pelášil po pravé straně k vápnu. Přišel přesný centr ke vzdálenější tyči na Baráta, který uplatil nejen svůj čich góly , ale i důraz – 1:0.

V 82. minutě mohl pečetit výsledek Rohlík. Ovšem z devíti metrů, nikým neatakován, vysoko přestřelil.