Mladíci čelili esům

Chodura, Runt, Dvořák, Vlasák, Hubený. V sestavě Děčína se to hvězdami, které okusily nejvyšší české soutěže, jen hemžilo. Proti nim stáli mladíci Holly, Stožický, Mikota. Ale velkých jmen se nezalekli, favorita zaskočili aktivním nástupem a zaslouženě se po čtvrtině zápasu radovali z vedení 1:0. Po rohu Valenty skóroval hlavou Holly.

Když ale Děčín potrestal následnou neštěmickou pasivitu a gólem Ovečky vyrovnal, zdálo se, že zápas otočí a dovede k vítězství. Jenže byly to Neštěmice, které zatoužily po úspěchu, znovu přidaly plyn a překvapenému favoritovi zasadily rozhodující ránu. V 75. minutě získal tři body pro domácí tým střídající Martínek.

„Kvůli takovým zápasům se fotbal hraje. Prožili jsme šťastný večer,“ zářil kouč Českého lva Jiří Maliga.

Na hrotu nechal bít se osamoceného Stožického, ten však protřelým bekům Hubenému či Runtovi nadělal hodně starostí. „Platil na ně svým důrazem, rychlostí. Důležité ale bylo, že měl dostatečnou podporu od krajních záložníků,“ ocenil Maliga.

Tým se zvedl

Za cenné považuje hlavně to, jak se jeho tým dokázal zvednout po inkasované brance. „Kdekdo nás v tu chvíli odepisoval, ale my se dokázali oklepat a vstřelit vítězný gól. Navíc to nebylo dílem náhody, předcházelo tomu několik docela vydařených fotbalových akcí,“ těšilo trenéra.

Výsledek a vůbec celý vstup do sezony ho utvrdil, že nastolená cesta je správná. „Pořád jsme spolu krátce, tým se bude dál zlepšovat,“ věří Maliga.

Vyšší cíle ale před své svěřence zatím stavit nehodlá. „Musíme zůstat skromní, dál pracovat. Jen mimořádnou bojovností a týmovou prací můžeme čelit takovým celkům, jako je Děčín,“ dodal Maliga.