Dvě divoké prohry má na kontě fotbalový Chlumec. Po vlně odchodů z kádru v průběhu léta i mizerných výsledcích v přípravě se propadáky daly čekat, nový chlumecký kouč Miroslav Procházka si však zatím problémy nepřipouští. „Ještě nejsme kompletní, pořád chybí hodně hráčů. A v duelu s

Jiskrou jsme byli herně lepší, jen jsme nevyužili šance. Naopak Jiskra proměnila, do čeho kopla,“ tvrdil Procházka.

Další možnost reparátu bude mít jeho tým v sobotu, kdy se představí na hřišti nováčka Českých Kopist. „Už budeme určitě v silnějším složení a chceme uspět,“ dodal Procházka.

Velké Březno vstupovalo do sezony s mírnými obavami, ale po dvou kolech je v elitní trojici týmů, která ještě neztratila ani bod. „Je to příjemné, ale nic to ještě neznamená, soutěž je dlouhá a my jsme teprve na začátku,“ krotí optimismus trenér Jiskry Vincenc Jirkovský.

Velké Březno porazilo silný Rumburk, body z Chlumce byly vzhledem k současné výkonnosti soupeře povinností. „Zatím jsou opravdu velice slabí, potřebovali by nějaké zkušené hráče,“ radí Jirkovský.

Jiskra si dala před podzimním startem za cíl stabilizovat kádr, pohybovat se v klidném středu a zvolna připravovat tým na útok na návrat do krajského přeboru. Nepokusí se po dobrém startu o postup už letos?

„Teď vůbec nemá smysl mluvit o nějakých cílech. Platí, co jsme řekli před sezonu. Teď je pro nás nejdůležitější nejbližší zápas s Českou Kamenicí. Když vyhrajeme, budeme moci hovořit o vydařeném podzimním vstupu, zatím nic víc,“ dodal Vincenc Jirkovský.