Fouskova trefa

Domácí zahájili proti favoritovi náporem a v 9. minutě pálil po přihrávce Fouska Martykán a hostující gólman Lindr vyrazil míč na rohový kop. Po jeho rozehrání prověřil pozornost brankáře hostí Boček, ten byl však na místě. Velkou šanci měli fotbalisté Ústí v 16. minutě, kdy po Fouskově rohovém kopu střílel T. Novák, Lindr však vyrazil míč na břevno.

Domácí však recept na jeho překonání v první půli našli. Ve 36. minutě centroval Boček a hlavou skóroval Fousek. Ten si z radosti stáhl přes hlavu dres, za což následně viděl žlutou kartu.

Po hodině hry však dostal Hradec výhodu pokutového kopu a Bouška srovnal. Pak hlavičkoval Martykán k tyči a Lindr předvedl vynikající zákrok a deset minut před koncem skončila střela Valenty z úhlu na tyči.

Ústí – Hradec Kr. 1:1 (1:0). Branky: 36. Fousek – 60. Bouška z penalty. Rozhodčí Kocourek – Hrubeš, Urban. ŽK: Fousek, Martykán, Benko, Boček, Dvořák.
Ústí: Divecký – Karlík, T. Novák, Valenta, Benko – Martykán, Franc 60. Dvořák), David, Benčík – Boček, Fousek (89. Procházka).

Škoda penalty

„Škoda zbytečné penalty po přestávce, kterou zavinil Benko a bylo to již podruhé v sezoně. Pokud by se tak nestalo, zřejmě bychom už vítězství udrželi.

Hradec má kvalitnější kádr, my jsme pak už měli na lavičce pouze dorostence. A kvalita Východočechů byla v závěru zápasu patrná,“ zhodnotil střetnutí ústecký kormidelník Libor Pala, na jehož svěřence nyní čeká cesta na hřiště Jihlavy.