„Sháním o fulneckých informace, kde se dá. Jasné je, že jejich hra stojí na velezkušeném Radku Slončíkovi. S ním hra našeho soupeře vstává a padá. V posledním utkání s Hradcem Králové se však zranil a jeho naskočení do zápasu s námi je prý nejisté,“ řekl trenér ústeckých hráčů Svatopluk Habanec.

Podle vyjádření hostujícího kouče Václava Daňka na webových stránkách slezského klubu je Slončík kvůli zranění definitivně vyřazen ze hry do konce podzimní části sezony.

„Díky sobotnímu zápasu na Slovácku máme delší tréninkový týden, který jsme si zpestřili narychlo dohodnutým středečním přátelským zápasem s Libercem B.

Utkání jsme vyhráli 3:0 a splnilo má přípravná očekávání. Ve čtvrtek měli hráči volno a v pátek i zítra lehce předzápasově potrénujeme,“ odhalil přípravy na nedělní bitvu Habanec.

Zranění hráčů se ale nevyhnulo ani ústeckému celku. „Po nutném karetním distancu jsem počítal do sestavy s Fouskem, který má ale něco s kolenem. Natažené postranní vazy trápí i dalšího záložníka Karlíka. Zatím probíhají vyšetření. Po nich budu chytřejší. O sestavě tak jasno ještě nemám,“ řekl lodivod FK Ústí.

Srovnání útoků obou mužstev vyznívá mnohem lépe pro patnáctigólový Fulnek. Ústečtí borci jsou se sedmi góly druhým nejhorším útokem v lize.

„Situace vpředu je tristní. Proto neskrývám, že budu moc rád i za vydřenou výhru. Musíme vybojovat nějaké body, ať jde o udržení mluvit reálně.

Současných osm bodů je opravdu málo,“ připomněl Svatopluk Habanec.

Šance odlepit se ze sestupových vod je v neděli výrazná. Sousedi předposledního Ústí se utkají ve vzájemné bitvě a týmy, na které by se Arma mohla v případě výhry bodově dotáhnout mají rozlosovány silné soupeře.