„Se ziskem bodů spokojení nejsme. Čekali jsme lepší výsledky a rozhodně máme na jaře co napravovat. Po dohrávkách skončíme někde na desátém místě, takže nás čeká boj o záchranu, to si musíme přiznat. Každý zápas nám sice chybí třeba kvůli práci několik lidí, ale máme dost široký kádr, aby se na to nedalo vymlouvat. Největší problém vidím v tréninkové morálce lidí. Bez tréninku nejde I. A třídu hrát.

Zimní příprava začne v lednu a turnaje se teprve domlouvají. Kádr by měl zůstat pohromadě,“ řekl Bednář, o kterém se proslýchalo, že v zimě vymění trenérské působiště v Přestanově za béčko Střekova. „Na Střekově jsem hrál i trénoval a mám k němu silný vztah, ale na jaře zůstávám ještě normálně v Přestanově. Do budoucna ale něco domluveného je,“ nechtěl být konkrétnější Bednář.

S jarními plány je na tom Chlumec podobně. „Máme mladé mužstvo, které potřebujeme dát v zimě do kupy. Neříkám, že záchrana je nadosah, je hodně daleko, ale výkon proti Přestanovu naznačil, že když na sobě zapracujeme, může to vyjít. Hlavně musíme zlepšit trénovanost. Kluci ke konci už nestačí a jsou nesehraní. Z toho pak pramení ty příděly, které jsme po přestávce dostávali. Zimní přípravu už máme naplánovanou – budeme hrát turnaj na umělce v Krupce, kde jsou mančafty i z krajského přeboru,“ uvedl trenér Miloslav Procházka.