O minutu dříve měl velkou šanci hostující Morávek, brankář Porcal však jeho pokus vytáhl na rohový kop, ale po jeho rozehrání Martykán nešťastně změnil směr hlavičky Haška do protipohybu domácího gólmana. V první půli vyrazil Porcal Haškův pokus pod břevno a rušný byl závěr první půle. Nejprve unikl Rudnytskyy a Sňozík sebral míč z hlavy Karlíka a na druhé straně Dvořák zaskočil po odraženém míči za překonaného brankáře.

Druhý poločas nabídl opatrnější fotbal a dvě velké šance hostí. Deset minut po přestávce hlavičkoval z malého vápna těsně vedle a dvacet minut před koncem skončila hlavička Lukáše na tyči.

V závěru si hosté zkušeně výsledek pohlídali, domácím sice nelze upřít snahu, ale před téměř dvoutisícovou návštěvou se do příležitosti, která by vedla k vyrovnání nedostali.

„Byl to těžký zápas, první v sezoně takový bývá. Chtěli jsme potěšit naše super fanoušky, kteří fandili celý zápas. Jediný gól zápasu padl po mé hlavičce po rohu, přitom normálně chodím k vápnu až na odražené míče. Nikdo tam ale nebyl, takže jsem šel, propadlo to na prostředek, míč jsem měl na hlavu, tak jsem to dal na bránu. Někdo to ještě tečoval. Hned potom ve dvacáté minutě jsem dostal koňara, kterého cítím až teď po zápase. Měl by ale jít rozběhat. Po přestávce jsme chtěli naše vedení hned pojistit a souboj rozhodnout. Gólman Ústí ale dobře chytal. My měli smůlu a na kopačkách možná trochu více nervozity. Byl to ale první zápas sezony, příště zahrajeme jistě lépe,“ ohlédl se za ukáním záložník pražského celku Ivan Hašek, který měl „prsty“ v jediné brance zápasu.

Poprvé v boji o mistrovské body nastoupil v ústeckém dresu Jaroslav Škoda. „Špatné bylo, že jsme rychle inkasovali, chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a nebýt té branky, mohli jsme bodovat. Bohužel jsme pak museli útočit do zahuštěné obrany a Bohemka měla defenzivu velmi dobře propracovanou,“ hodnotil včerejší duel zkušený bek a pokračoval:

„A pokud už jsme se tak dostali, tak pouze v malém počtu hráčů. Až na nešťastný moment, kdy jsme inkasovali, si myslím, že obrannou fázi jsme zvládli dobře. Nějakým závarům, hlavně po standardních situacích jsme se samozřejmě nevyhnuli, ale opravdu vše zhatil rychle inkasovaný gól.

Jsem rád, že mohu hrát v Ústí, v Mostě jsem byl v B mužstvu, ale zakázali mi hrát a já už nejsem nejmladší a potřebuji zápasový rytmus. A tady tu možnost mám. Jsem tady na půlroční hostování a potom mám ještě dalších půl roku smlouvu v Mostě. Nyní čeká utkání na hřišti Slovácka, ale tvrdím, že hrát se dá s každým. Dalo se hrát i s Bohemkou, bohužel rozhodla jediná chyba a těch se musíme v dalším zápase vyvarovat.“

Smutným hrdinou utkání byl nakonec brankář Ústí Radek Porcal. Ten ve svatyni Severočechů předvedl fantastický výkon, přesto to nestačilo ani na bod. „Dostali jsme smolnou branku v první půli a nevytvořili jsme si žádnou velkou šanci. To rozhodlo,“ litoval po utkání ústecký mladík a vrátil se k rozhodujícímu okamžiku. „Šel centr na který si naskočil jeden ze soupeřů, hlavičkoval a Márty to přede mnou nešťastně tečoval. Šlo mi to do protipohybu, už jsem nemohl nic dělat,“ dodal Porcal smutně.

----------------

Ústí – Bohemians 0:1 (0:1). Branka: 14. Martykán (vlastní). Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: Martykán, Bartoš. Diváků: 1959.

Ústí n. L.: Porcal – J. Škoda, Valenta, Bartoš, Dvořák – Franc (83. Zvonek), Volek, Martykán, Benčík – Karlík, Rudnytskyy.

Bohemians 1905: Sňozík – Marek, Nikl, Lukáš, Rychlík – Moravec, Adam, Morávek, Hašek (70. Kunášek) – Bálek (83. M. Škoda), Bartek (60. Slezák).

------------------

Hoftych v boji nezná bratra

Druholigová premiéra na lavičce Bohemians 1905 vyšla trenérovi Bohemians Praha Pavlu Hoftychovi. Ten nastoupil proti klubu, v němž dříve sám hrával a nakonec se radoval z vítězství 1:0.
„Očekávání bylo velké. Byl to první mistrák a dost šancí jsme neproměnili. Nakonec jsme ale soupeře dotlačili do vlastní branky. Většinu zápasu jsme měli pod kontrolou, jenom by to chtělo více gólů. Domácí, na to jak slepovali sestavu si zaslouží velký obdiv, protože nám vzdorovali a komplikovali nám cestu za vítězstvím,“ řekl po utkání Hoftych a vzpomněl si i na své působení v ústeckém klubu. „V boji neznám bratra ani sestru. Samozřejmě na Ústí vzpomínám jenom v dobrém, ale prostě jsme potřebovali vyhrát,“ smál se nový kouč „klokanů“.
To na druhé straně barikády veselo nebylo. Ústí vstoupilo do sezony těsnou domácí porážkou a trenér Habanec nemohl být s výsledkem spokojen.
„První poločas jsme odehráli slušnou partii s jednou pološancí, ale Bohemka byla nad naše síly, což dokázali její hráči v závěru, kdy nám prakticky nepůjčili míč. Zkoušeli jsme měnit rozestavění, ale dnes jsme byli zřejmě o branku horším týmem. Vidím, že mužstvu nechybí jiskra, ale zkušenost hráči, kteří pravidelně nehráli druhou ligu, musí teprve nasbírat. To bude ještě chvíli trvat,“ tvrdil po střetnutí Habanec a dodal: „Pokud jde o útok, tak Karlík tady odehrál pouze jeden zápas. vyhrával sice hlavičkové souboje, ale byl tam špatný náběh z onou stran, ať to byl Benčík, nebo Franc. Musíme také zapracovat na psychice, těžkých střetnutí bude přibývat a neradi bychom byli po pěti kolech v pásmu sestupu. (pp, go)