Do bojů dnes vstoupí i ústecký klub, který na svém pažitu přivítá celek s bohatou historií Bohemians 1905. „Cílem bude neprohrát, pokud by se nám ale podařilo urvat tři body, bylo by to senzační,“ má jasno trenér FK Ústí Svatopluk Habanec.
Ten bude v úvodní bitvě sezony postrádat jen zraněného Džubana. Ostatní hráči budou připraveni. Otazník visí nad startem brankáře Nováka. „Radim už trénuje, ale s největší pravděpodobností nastoupí až v příštím kole,“ prozradil Habanec.

Jeho tým v letní přípravě nikterak neoslnil, přesto si na své konto připsal několik důležitých a překvapivých výsledků. Výhra na Kladně (1:0), těsná porážka s Teplicemi (1:2) či drtivé vítězství 7:1 nad Modrou hovoří jasně. Domácí generálku s třetiligovými Karlovými Vary ale hráči FK Ústí nezvládli a prohráli 0:1. „V tomto složení budeme horkým kandidátem na sestup, prohlásil těsně po ní kouč Habanec. Jenže od té doby se toho hodně změnilo. Do týmu zamířil na hostování zkušený bek Jaroslav Škoda z Mostu, uzdravili se Benčík s Novákem a mluví se o příchodu jednoho z teplických útočníků.
„Budeme to řešit za pochodu,“ přiznal lodivod týmu.
Krátce před ostrým startem se tedy Arma trochu zregenerovala. Bude to ale stačit? Tým Svatopluka Habance stále v kádru nemá čistokrevného útočníka, a tak na hrotu operuje mladý záložník Rudnytskyy, který se v přípravě rozstřílel a se čtyřmi zásahy v sedmi zápasech byl jasným králem ústeckých střelců.
„Nemáme klasického útočníka, a tak musíme vycházet ze zabezpečené obrany,“ má jasno kouč Habanec, který ještě včera sledoval DVD s utkáním svého dnešního soka. „Bude to těžký zápas. Určitě mě na deseti postech ničím nepřekvapí, otázkou je jen, zdali nastoupí Morávek,“ přemýšlí kouč Ústí, který ještě včera neměl jasno o sestavě svého týmu. „Nechávám otevřené dva posty, zbytek je jasný,“ říkal.

Zápas bude zajímavý i z pohledu fanoušků. „Příznivci Bohemky už si koupili přes 500 lístků, takže se dá očekávat dobrá atmosféra. Doufám, že přijdou i naši fanoušci a budou stejně hlasití, jako příznivci Bohemky,“ přeje si Habanec, proti němuž se na střídačce postaví jeho kamarád Pavel Hoftych.
„Známe se. Pavel byl spolupracovník Vlasty Marečka, takže jsme se často vídali na různých akcích. Teď naposledy na pohárovém utkání v Chomutově, kam se na nás přijel podívat. Pozdravili jsme se a vyměnili pár frází. Pavel je veselá kopa, dobře se s ním vtipkuje,“ směje se Svatopluk Habanec.
I on se na duel s Bohemians 1905 těší. A jeho svěřenci? „Nálada v týmu je bojovná, všichni se těší na start sezony. Sice máme trochu obavy, ale pravdou zůstává, že se nám proti silným soupeřům obvykle dařilo,“ ví kouč.
Bude to ale platit i v letošní sezoně? To se ukáže už dnes v 17 hodin, kdy se bitva „klokanů“ s ústeckou Armou rozhoří naplno.