Do utkání vstoupili lépe hosté, když v 11. minutě vypálil z velkého vápna Benčík a míč i díky teči Horky skončil v síti. Těsně před uplynutím půlhodinky hry však nařídil rozhodčí Adámek pokutový kop a Opava z něho Mezlíkem srovnala. „Teď už to mohu říct, penalta byla vymyšlená. I domácí kouč řekl po utkání, že v Anglii by se určitě nepískala,“ tvrdil včera ústecký kouč Svatopluk Habanec.
Po přestávce padly čtyři góly. Domácí dvojicí slepených branek zvýšili na 3:1, naději pro hosty vykřesal přesnou hlavičkou střídající Procházka, ale poslední slovo měl opavský Kiša.
„Pokud chcete uspět v Opavě, potřebujete vyhrát první poločas. To se nám díky vymyšlené penaltě nepodařilo, a po přestávce přišla herní nedisciplinovanost při dvojici standardních situací a když Mašanský a Benčík šance nevyužili, jsme i ve třetím utkání bez bodů,“ hodnotí duel Habanec a dodává: „Je sice hezké, že nás chválí trenéři soupeře, že hrajeme hezký a otevřený fotbal, ale my potřebujeme body. Herně to opravdu není špatné, ale odklonilo se od náš štěstí. Hlavně doma musíme vyhrávat, a to už v následujícím duelu s HFK Olomouc.“

Opava – Ústí 4:2 (1:1). Branky: 29. Mezlík z penalty, 64. Kolínek, 70. Horka, 90. Kiša – 11. Benčík, 74. Procházka. Rozhodčí: Adámek – Kubáň, Tacina. Diváků: 2712.

Ústí: R. Novák – Dvořák, Džuban, Pimpara, Hanzlík – Franc, Valenta (70. Procházka), Martykán, Fousek, Benčík (66. Mašanský) – Vondrášek (75. Mahmutovič).