„V posledních zápasech jsme se herně i výsledkově zvedli. Hodně nás povzbudila výhra v Hlučíně i vítězství doma nad Slováckem, takže do Fulneku jedeme s cílem navázat na tyto výkony a neprohrát,“ říká sportovní manažer FK Ústí Stanislav Pelc.

Pro ústecké hráče ale nebude utkání na Moravě procházkou růžovým sadem. Fulnek v letošním ročníku soutěže na svém hřišti ještě neprohrál a stále pomýšlí na postup do nejvyšší soutěže. „Víme o tom. Mají menší hřiště a jejich fanoušci jsou hodně slyšet. Všechno se tam točí okolo Slončíka, ale my se na to připravíme a přizpůsobíme tomu taktiku,“ má jasno Pelc.

Dalším negativním faktorem může být pro Severočechy dlouhá cesta na druhý konec republiky. „Vyrazíme už v osm ráno a po cestě uděláme dvě až tři přestávky, aby se hráči mohli protáhnout. Také počítáme s obědem,“ prozradil sportovní manažer klubu a pokračoval: „Obvykle jsme na Moravu jezdívali už den předem, ale záleží na finančních prostředcích. Ale třeba loni jsme také jeli do Vítkovic v den zápasu a vyhráli jsme tam. Navíc letos se nám lépe hraje se silnými týmy,“ říká s úsměvem. Trenér Svatopluk Habanec bude mít k dispozici téměř kompletní kádr. „Chybět bude jen zraněný Šmrha. Ostatní hráči vyrazí. Jen je škoda, že máme asi pět hráčů v karetním ohrožení. Doufám, že se nevykartují všichni najednou,“ přeje si Pelc.

A kolik bodů by podle něj mohlo ústeckým hráčům v posledních čtyřech kolech stačit na druholigové přežití? „Těžko odhadovat, ale pokud vyhrajeme oba domácí zápasy se Sokolovem a Čáslaví a přivezeme alespoň bod z venku, tak by to mělo vyjít,“ dodává manažer týmu.