Armě už o nic nejde, po sobotní remíze v Příbrami má účast ve druhé nejvyšší soutěži pro příští ročník jistou. To soupeř ze středních Čech nemá definitivu žádnou. Schází mu k ní bod, takže se dnes na Městském stadionu v 17 hodin nečeká žádná otevřená exhibice.

„Konečně můžeme hrát uvolněně. Doteď jsme bojovali pořád ve stresu, takže zaplaťpánbůh za to, že alespoň poslední kolo si můžeme užít a zahrát pro diváky,“ řekl trenér FK Ústí Svatopluk Habanec. Čáslav je jeden ze tří týmů, který se bude chtít zbavit Černého Petra v podobě sestupové místa vedle Krče, která ho už má několik kol jisté. K záchraně soupeři stačí bod. Remíze věří i sázkové kanceláře, které na ní vypsaly minimální kurzy. „Jak dojde na lámání chleba, objeví se hned různé spekulace o dohodách klubů. Na to můžu říct jediné, že jde pouze o dohady. My budeme hrát naplno, očekáváme slušnou návštěvu fanoušků, pro které budeme chtít vyhrát a slušně se s nimi rozloučit a poděkovat jim za přízeň. Jsme domácí tým, takže my budeme určovat tempo hry a uvidíme, jak se zápas vyvine. Na nějaké změny v kádru určitě dojde. Někteří vytíženější hráči asi dostanou volno, ale neznamená to, že budeme hrát se nějakým béčkem. Chceme vyhrát,“ řekl jasně po šňůře pěti zápasů bez prohry kouč Habanec.

Čáslavský tým je jako den a noc. Podzimní část sezony hrál ve velké pohodě, Ústí na svém hřišti například porazil 3:0. Jaro mu ale vůbec nevychází a propadl se do boje o holé setrvání v lize. „Asi v Čáslavi i v Hlučíně proběhlo velké uspokojení a mysleli si, že nasbírané body jim už budou na záchranu stačit. Nakonec se ale počty změnily a budou mít co dělat, aby se nepřepočítali,“ myslí si trenér.

Ústí je po minulém kole záchraněno a splnění cíle je jistě důvod k oslavě. „Minioslava už proběhla na cestě z Příbrami. Dali jsme si pár piv, ale pořád s vědomím, že nás ještě čekají tři tréninky a poslední zápas. Setkání celého klubu proběhn po zápase, a tak jsme nějaké oslavy nepředbíhali, abychom na sebe na té oficiální nekoukali jako opice,“ uvedl ústecký kormidelník Habanec.