V souboji s Čáslaví už domácí Armě o nic nešlo, záchranu měla jistou a chtěla tak hrát pro fanoušky. To soupeř si musel ještě definitivu vykopat a na hřišti to bylo znát. Čáslav se tlačila do útoku a její rychlí útočníci obraně pod vedením za měsíc 32letého Tomáše Nováka hodně zatápěli.

Ústí se probudilo po přestávce a dvěma góly otočilo stav ve svůj prospěch. Penalta sedm minut před koncem nakonec znamenala dělbu bodů. S ní byly nakonec oba týmy spokojeny. Čáslav se zachránila v soutěži a Ústí se dvěma pěknými góly rozloučilo se svými fanoušky. Po utkání byla na programu také rozlučka a zhodnocení již uplynulé sezony mezi hráči a vedením klubu.


Tomáši, zápas dopadl očekávanou remízou, po které se Čáslav zachránila, vy jste dvěma pěknými góly poděkovali fanouškům za přízeň…
O remíze byly různé spekulace, které se nakonec vyplnily, ale my jsme chtěli ten zápas vyhrát ale bohužel, udělal jsem penaltu.

Útočníci Zenitu Čáslav, hostující hráči z pražských Bohemians 1905, Strnad s Kocourkem, byli hodně nebezpeční…
Byli nepříjemní. Oni hráli o život, o záchranu. My jsme byli zachránění, byla znát i únnava, takže se nedá nic dělat. Chtěli jsme vyhrát, ale remíza je remíza.

Ani na lavičce už neseděli Tomáš Vondrášek s Alešem Hanzlíkem. Trenér Habanec je po vytíženém závěru sezony šetřil?
Kluci odpočívají, protože jdou do přípravy s teplickým áčkem, takže dostali volno.

Jak hodnotíte jako kapitán týmu letošní sezonu?
Nebyla dobrá. Jsme určitě rádi, že se druhá liga zachránila, ale kromě konce sezony jsme nehráli dobře. Zaplaťpánbůh, že jsme se teď v těch posledních zápasech chytili, protože jinak bychom spadli.

Jak sezonu hodnotíte osobně? Několik zápasů jste seděl na lavičce, v povedeném závěru jste už opět velel obraně ze základní sestavy…
Že jsem pár zápasů nehrál je věc trenéra. Potom jsem už nastupoval a jsem za to moc rád.

Jste ústecký hráč, zůstáváte v týmu i pro příští sezonu?
Nevím. Vedení se mnou ještě nemluvilo. Smlouva mi končí na konci června, takže nevím, co se bude dít.

Dost hostujících hráčů odejde na přípravu zpět do Teplic a kdo se vrátí nikdo neví. Tým tak může na začátku příštího ročníku vypadat úplně jinak. Je to škoda?
To je furt stejný. Lidi z Teplic přichází, zase se vrací, někdo nový asi přijde, takže uvidíme. Mě ještě nikdo nic nenabídl, takže nevím. Asi deset let už mě vábí Děčín. Uvidíme jak to dopadne tady v Ústí, s čím přijde klub, jestli mi bude nabídnuta nová smlouva. Když ne, tak uvidím kam půjdu. Vše je ještě otevřené.

Chtěl byste nastupovat v barvách FK i za rok?
Uvidíme, jak se domluvíme s vedením.

Co Petr Fousek? Lákáte ho aby ještě sezonu zůstal a neskončil s druholigovým fotbalem?
Myslíme si, že ještě jeden rok by zvládnul a dokud mu drží zdraví, je pro klub pořád přínosem. Je to zkušený fotbalista s perfektní přihrávkou a myslím si, že ještě zůstane.