Tepličtí fotbalisté si do Modré pozvali druholigové spřátelené Ústí nad Labem, porazili ho 2:1, ale nastoupili v silně kombinované sestavě. Pokud chtěli na venkovském hřišti skrýt trumfy před špiony z Honvédu Budapešť, který je čeká už v sobotu, tak se jim to podařilo dokonale.

„Hráči, kteří budou hrát v sobotu pohár měli dopoledne trénink, většina z nich sem ani nejela a další naskočili pouze na část zápasu,“ vysvětlil teplický trenér Petr Rada.

Kouč pátého celku minulé prvoligové sezony s hrou borců ze širšího kádru spokojen nebyl, což jim samotným dal zejména v poločasové přestávce hlasitě najevo. A servítky si nebral ani před přítomnými diváky.

„První poločas jsem si skutečně představoval jinak. Byla tam spousta špatných věcí a především chyběl i pohyb, který hráči zlepšili až po přestávce. Za ústecký tým nastoupili klucii, kteří jsou tam od nás a to budilo respekt, roli hrálo i teplé počasí,“ řekl k duelu Rada.

Ten mohl být nakonec spokojen především s výsledkem. Výhru teplické party zajistil po šikovném uvolnění Mahmutoviče střídající navrátilec Vachoušek. Ten nastoupil po hodině hry a pět minut před koncem skóroval.

„Že jsem dal rozhodující gól? To není důležité. Hlavní je, že jsme zápas odmakali a v náročné části letní přípravy vůlí dokázali vyhrát,“ uvedl Štěpán Vachoušek.

„Po přestávce nám už hlavně ke konci docházely síly, trénujeme zatím pouze čtyři dny a bylo to znát,“ ohlédl se za utkáním ústecký kouč Svatopluk Habanec, kterého mrzely chyby, které předcházely inkasovaným brankám.

„Dali jsme si góly prakticky sami. Před prvním přišla hrubka Džubana a druhému předcházely chyby ve středu hřiště. V sobotu hrajeme na Strahově s Plzní a po utkání se přesuneme na pohárový zápas do Teplic, po jehož skončení se vrátíme opět do Modré a absolvujeme tady týdenní soustředění. Areál je tady krásný a už se těším, až do našlapu do hráčů to, co nezbytně patří k letní přípravě.“

K potřebnému posílení kádru Habanec říká: „Čekáme na jednání s Teplicemi, abychom posílili kádr, i pokud jde o kvalitu a pokud dostaneme pokyn, že můžeme kontaktovat některé hráče, tak se do toho pustíme. V opačném případě se musíme porozhlédnout po okolí. Zatím však ale vždy s Teplicemi byla vždy spolupráce výborná, tak věřím, že bude vše pokračovat.“

Teplice – Ústí 2:1 (0:1).

Branky: 64. Smíšek, 85. Vachoušek – 18. Rudnytskyy. Bez karet. Rozhodčí: Příhoda. Diváků: 150.

Teplice: Slavík (46. Belic) – Vidlička (63. Rosa), Pimpara, Bartoš, Hanzlík – Jindráček (66. Smola), Breite, Ljevakovič (63. Hesek), Gašparík (63. Vachoušek) – Smíšek, Smejkal (63. Mahmutovič).

Ústí: Novák (63. Porcal) – Dvořák, Valenta (46. Džuban), Ryška (70. Fousek), Benčík – Franc (60. Holly), Martykán, Karlík (46. Šmrha), Rosocha (46. Zvonek) – Mašanský, Rudnytskyy. (pp, go, no))

Pavlo Rudnytskyy: K Aidinovi mám daleko

Modrá - Do přípravy FK Ústí nad Labem nastoupil před týdnem, když přišel z teplického B týmu. Útočník Pavlo Rudnytskyy sice vzrůstem nevypadá, jako muž, který by mohl ohrozit branku soupeře, přesto v přípravném utkání proti Teplicím poslal v Modré svůj tým do vedení. Ptáte se jak? Je to skoro neuvěřitelné, ale hlavou vstřelil svému bývalému zaměstnavateli branku, která určila poločasové vedení 1:0. „Jen je škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce,“ litovala nová ústecká posila po utkání.

Pavlo, s Teplicemi jste nakonec prohráli 1:2, co utkání rozhodlo?

Myslím si, že jsme proti Teplicím nehráli vůbec špatně. Bohužel rozhodlo to, že jsme se ve druhé půli zbytečně zatáhli na svojí polovinu hřiště a soupeř měl pak i více šancí. Dostali jsme zbytečné góly, ale nedá se nic dělat.

Myslíte, že na tu porážku mělo vliv střídání hráčů ve druhé půli?

To ne. To se u fotbalu stává, že hráči dělají chyby. Ty naše bohužel soupeř využily.

Jediný gól vašeho týmu jste vstřelil vy. Měl jste radost z toho, že jste ho dal zrovna týmu, kde jste působil?

Určitě jsem měl radost, jen je škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Nastoupil jste do přípravy v Ústí, kam jste přišel z divizního B týmu Teplic. Věříte, že se v týmu kouče Habance prosadíte?

Je to pro mě velká výzva. Trenér Habanec si mě vytáhl z Teplic, tak se budu snažit udělat všechno pro to, abych tady zůstal. Jestli se prosadím, to záleží jen na trenérovi a mých výkonech.

V přípravě se vám zatím daří, se dvěma brankami jste zatím jediným střelcem ústeckého týmu, co tomu říkáte?

Byl bych rád, kdyby mi to tam takhle padalo i dál, ale uvidíme (smích).

Fanoušci týmu očekávají, že nahradíte Aidina Mahmutoviče, který odešel na přípravu právě do Teplic…

Tak k tomu mám ještě hodně daleko (smích).

Připravil Pavel PŘIBYL, Ota GABRIEL & Vlastimil NOVOTNÝ